«Лубнигаз» проти «Радикальної партії». Позиція сторін конфлікту

На підприємстві «Лубнигаз» повідомили, що нардепи Ігор Мосійчук та Олег Ляшко з «Радикальної партії» хотіли захопити їх компанію. Наводимо аргументи та інформацію від обох сторін конфлікту.

«Лубнигаз» проти «Радикальної партії». Позиція сторін конфлікту

«Лубнигаз» проти «Радикальної партії». Позиція сторін конфлікту

На сайті компанії написали, що вранці, 3 липня, зазначені особи прибули до офісу «Лубнигазу» у супроводі приблизно 70 осіб спортивної зовнішності та намагалися вдертися до адміністративного приміщення ПАТ.

– Сьогодні, 3 липня, відбувається спроба рейдерського захоплення ПАТ «Лубнигаз» рейдерсько-політичним угрупованням Радикальної партії під керівництвом Ігоря Мосійчука та Олега Ляшка. Вранці, 3 липня, зазначені особи прибули до офісу «Лубнигазу» у супроводі приблизно 70 осіб спортивної зовнішності та намагалися вдертися до адміністративного приміщення ПАТ.

Першопричиною конфлікту є борг перед «Лубнигазом» з боку КП «Лубнитеплоенерго», яке контролюється представниками Радикальної партії. Керівник цього підприємства, Дмитро Приймак, у 2015 році балотувався до міської ради м.Лубни за списком Радикальної партії. Цей список, а також міську організацію РП у Лубнах очолює Євген Зот, який є офіційним помічником нардепа Ігоря Мосійчука, – повідомили у «Лубнигаз».

Лубнигаз. Скрін сайту

Ігор Мосійчук у коментарі для «Трибуни» зазначив, що повідомлення від «Лубнигаз» з’явилося на сайті о 9.15 ранку, а самі радикали прийшли до підприємства на 10.00, щоби зустрітися з мешканцями міста:

– У нас відбувалася зустріч з лубенцями о 10 ранку. Повідомлення про те, що якісь молодики від «Радикальної Партії» хочуть захопити приміщення, на сайті «Лубнигаз» з’явилося о 9.15 ранку. Але у такий час там ніяких молодиків не було. Їх узагалі там не було.

Ми провели зустріч, присвячену газовим проблемам та аферам, які проводить «Лубнигаз». Ми офіційно звернемося до СБУ, до НАБУ і до Генпрокуратури щодо зловживань, які мають місце у діяльності підприємства «Лубнигаз».

За словами нардепа-радикала, власником лубенської компанії є фірма з Гонконгу. За цим всім стоять українські олігархи Фірташ, Льовочкін та Бойко.

– Власником «Лубнигаз» є гонконгська фірма, за якою стоять Фірташ, Льовочкін, Бойко та російський громадянин Зубарєв. Це одна зі схем. Вони розписують витрати газу на населення більші, здираючи з людей за це кошти. А надлишок, який насправді не використовується, продають підприємствам із лояльними керівниками та отримують розрахунок у вигляді кешу.

Наша позиція така. Група Фірташа, Бойка та Льовочкіна має бути викинута звідти. Газотранспортними мережами має розпоряджатися держава.

Має почати діяти закон про ринок газу, щоби споживач міг купувати газ там, де він бажає. А управління газотранспортною мережею – це справа державна, – сказав Мосійчук.

Ігор Мосійчук

Ігор Мосійчук

На сторону лубенського підприємства став інший полтавський нардеп Сергій Каплін, який представляє «Соціал-демократичну партію».

– До мене звернувся профспілка та колектив «Лубнигазу». Сьогодні у них були непрохані гості – на підприємство приїхали Ляшко та Мосійчук. Вотчина їхнього ставленика-радикала «Лубнитеплоенерго» заборгувало газовикам 7,5 мільйонів гривень. Замість віддавати борг – радикальний тепловик підтягнув «важку артилерію», щоб паплюжити «Лубнигаз».

У 400 працівників уже проблеми з виплатами зарплатні, підприємство не може купувати комплектуючі, витратні матеріали. Все спрямовано на те, щоб знищити і захопити підприємство. Інакше, як спробою рейдерського захоплення люди це не називають.

Як Представник профспілок у Парламенті завтра виїжджаю на «Лубнигаз», щоб розібратися з ситуацією та допомогти людям вчасно отримувати зарплати, а підприємству стабільно працювати, – написав Каплін у Facebook.

У той же час, на підприємстві говорять, що за минулий опалювальний сезон КП «Лубнитеплоенерго» штучно накопичило перед ПАТ борг за транспортування газу на суму 7,5 млн. грн., що у 8 разів більше, ніж за попередній опалювальний період.

– Для появи такого величезного боргу об’єктивних причин немає. За 5 міс. 2017 року КП «Лубнитеплоенерго» отримало грошовими коштами близько 17 млн. грн., яких було цілком достатньо для оплати боргу в 7,5 млн. «Лубнитеплоенерго» також отримало валовий прибуток за 4 місяці 2017 року у розмірі 1,6 млн.грн. Крім того, тепловики витратили 1,6 млн.грн. на інші операційні витрати (які не входять до собівартості продукції), хоча за складовими собівартості, однією з яких є транспортування газу, мають борг.

З метою стягнення боргів «Лубнигаз» звернувся до суду, де отримав судові рішення на свою користь за 4 окремими позовами. Рішення суду вступили в законну силу і передані на виконання до Державної виконавчої служби, яка розпочала примусове стягнення та наклала арешт на рахунки і майно «Лубнитеплоенерго». Вичерпавши аргументи у правовому полі, «радикали» ймовірно і вирішили вдатися до силових дій, а саме – захопити свого кредитора, – повідомляє «Лубнигаз».

На думку керівників підприємства, дії «радикалів», можливо, викликані і відмовою Полтавської обласної ради покрити борги «Лубнитеплоенерго».

Що стосується гонконгської компанії NG Ching Yu, то на лубенському підприємстві повідомляють, що вона увійшла до складу акціонерів ПАТ «Лубнигаз» у 2012 році за підсумками приватизаційного аукціону, на якому пакет акцій (26% акцій «Лубнигаз») зріс у ціні в 15,3 (!) разів – з 330 тис.грн. до 5,06 млн. грн. Торги за пакет акцій тривали близько двох годин, на аукціоні було зроблено 512 кроків!

– З урахуванням інвестиційних зобов’язань (2,6 млн.грн., внесення грошовими коштами завершене), компанія NGChing Yu сплатила за 26% акцій ПАТ «Лубнигаз» 7,66 млн.грн. – 1 млн. долл. у цінах 2012 р. Це найвища ціна, коли-небудь сплачена за пакет акцій газорозподільного підприємства України, в перерахунку на одиницю потужності.

Загалом у ПАТ «Лубнигаз» понад 1200 акціонерів фізичних та юридичних осіб. Найбільшими серед них є NG Ching Yu (26%), НАК «Нафтогаз України» (25%), та британські компанії Green Energy (19,4%) та Alter Energy Resources (24,9%), – сказано у повідомленні «Лубнигаз».

Журналісти «Трибуни» слідкують за розвитком конфлікту та повідомлятимуть читачів про нові подробиці.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Вы только посмотрите, Каплин проснулся и решил спасать народ!

2017-07-04
Свершилось
Відповіcти
0

Гарна спроба називати конкурентів олігархами, а сам то не олігарх ?

2017-07-04
Людмила
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: