Лондон і декомунізація. Фільм, який знімала полтавка, покажуть у столиці Англії

Тема декомунізації виходить далеко за межі наших вулиць, лекційних залів та чиновницьких кабінетів. Про це свідчить той факт, що 1 листопада у столиці Великобританії – місті Лондон, відбудеться панельна дискусія «Декомунізація і зміна форми національної пам’яті в Україні та за її межами». На заході покажуть документальний фільм «Живі та нескорені», співавтором якого є полтавка Анна Ютченко – учасниця незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», студентка педагогічного університету.

Ютченко

Анна Ютченко

Подія проходитиме у Школі слов’янських та східноєвропейських студій Університетського Коледжу при університеті Лондона (UCL SSEES).

Анна Ютченко вважає, що перегляд документалки «Живі та нескорені» дозволить учасникам дискусії ширше поглянути на проблему декомунізації в Україні.

– У нашій документальній стрічці «Живіт та Нескорені» два хори виступають метафорою ідеологій, які нині співіснують в межах України. Але наш фільм підіймає питання не стільки самої декомунізації, а толерантного ставлення до іншості. Тому, сподіваюсь, наші «Живіт та Нескорені» допоможуть ширше поглянути на закон про декомунізацію під час дискусії в Лондоні, – говорить Анна.

Фільм, який покажуть у Лондоні розповідає про історію «Будинку культури» міста Червоноград, де репетирують хори місцевих пенсіонерів. У ансамблі «Нескорені» співають дідусі, що притримуються націоналістичних поглядів та виконують пісні українського підпілля. Другий хор, який має назву «Жива пам’ять» – це представники «руської общини».

Не дивлячись на такі різні погляди, обидва хори уживаються в червоноградському будинку культури.

Крізь призму творчої діяльності колективів показано конфлікт ідентичностей – української та радянської.

Стрічку «Живі та нескорені» було знято в рамках в рамках відеоакадемії DOCemotion школи журналістики Українського католицького університету (УКУ). Тоді п’ять команд молодих документалістів їздило по країні, аби зробити короткі фільми тематичні фільми на тему декомунізації.

Над стрічкою працювали: Богдана Кутєпова (директор), Анна Ютченко(сценарист), Дарина Гірна (режисер), Тая Кутузової (кінооператор), Жанна Oзірна (монтажер), Маргарита Гасанова (продюсер).

Спікерами лондонської дискусії стануть

Енн Еплбаум — журналістка, письменниця, історик, редактор «The Economist», член видавничої ради «The Washington Post».

Аліна Шпак — заступниця директора Українського інституту національної пам’яті.

Андрій Портнов — історик, запрошений викладач Берлінського Університету Гумбольдта (Німеччина), засновник та редактор історичного порталу historians.ua.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: