Литовці займуться енергозбереженням у Полтавській області

0

11 листопада на запрошення Посольства Литви в Україні відбувся візит полтавської делегації на круглий стіл «Досвід Литви в енергозбереженні», який відбувався в рамка Міжнародного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлювальної енергетики. Ініціатор делегації — представник литовського бізнесу в сфері енергоефективності та експерт ПРООН Петро Крайсвітній.

У складі делегації — директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Ленський Є.А, в.о начальника управління ЖКГ Рева Е.В, голова Ради ректорів Полтавської області Онищенко В.О, директор КП «Лубнитеплоенерго» Приймак Д.В., директор Кременчуцького ВПТУ №7 Несен М.Г.

Під час зустрічі делегати домовилися, що експерти литовського державного агентства «BETA» та литовської Асоціації виробників тепла допоможуть у створенні регіональної програми енергоефективності. Крім того, вони передадуть свій досвід в енергоефективній модернізації закладів освіти, медицини культури та ЖКГ.

Литовські експерти у рамках домовленостей передадуть досвід участі державних закладів в програмах та грантах ЕС по енергоефективності. Також представники литовського бізнесу у сфері енергоефективності візьмуть участь у роботі новостворених Центрів енергоефективності, зокрема у першому в області, на базі ВПТУ №7 м. Кременчука. Полтавських викладачів професійної освіти навчатимуть на виробництвах передових литовських компаній та Центрів професійної підготовки.

Українські та литовські делегати підписали Протокол про співробітництво між ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» та литовською компанією ЗАТ «Axis Technologies».

Під час запланованої окремої зустрічі полтавської делегації з Послом Республіки Литва в Україні Маріусом Януконісом він висловив велику вдячність полтавцям за активність та висловив надію на подальшу тісну співпрацю української та литовської сторони.

Крім того, делегація зустрілася з партнерами з урядів Нідерландів, США та «Світового банку», де обговорили наступні кроки для співпраці.

Микола Іваненко

15 липня 2018
14 липня 2018