Литовські фахівці навчатимуть полтавських лікарів

0

На Полтавщині на початку 2015 року стартувала українсько-литовська співпраця у сфері психологічної реабілітації бійців АТО. Литовський уряд відібрав для співпраці Полтавську та Дніпропетровську області.

Medical_Team_Dollarphotoclub_66723295_Large_5612x3743-700x466

Днями представники Литви на чолі з радником Міністра охорони здоров’я Литви Арвідасом Скорупскасом, директором Вільнюського центру лікування розладів із залежностями Емілісом Субатою та директором Вільнюсюкого центру психічного здоров’я Мартинасом Марцінкевічусом провели зустріч із керівництвом Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

В ході зустрічі обговорили найважливіші етапи втілення пробного проекту, який стосується створення у Полтавській області Центру кризового втручання та повного вирішення проблемних питань.

Арвідас Скорупскас повідомив, що з 23 по 30 листопада спеціалісти з Литви проведуть навчання для 30 полтавських колег. Їх навчатимуть працювати в командній системі з психосоціальної реабілітації бійців АТО та їхніх родин. Європейська система передбачає, що роботу з тими, хто потребує психосоціальної реабілітації, повинна проводити мультидисциплінарна команда у складі психолога, психотерапевта, психіатра, медичної сестри і соціального працівника та ерготерапевта.

Як сповіщає прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, спеціалісти з Литви спільно із фахівцями Департаменту охорони здоров’я ознайомилися з роботою спеціалізованих служб. У ході спілкування в обласних наркологічному та психоневрологічному диспансерах, клінічній психіатричній лікарні ім. О.Ф.Мальцева, обласному клінічному госпіталі для інвалідів війни відбувся обмін досвідом та обговорення шляхів подальшої співпраці.

Юлія Злепко

15 липня 2018
14 липня 2018