Лише 1% полтавців повністю довіряють судовій системі

0

Що зміниться після впровадження реформи децентралізації влади та яка наразі ситуація зі змінами до Конституції в частині правосуддя – саме на ці питання дали відповідь на прес-конфренції “Реформа децентралізації та судова реформа: коли полтавцям чекати змін?”, яка відбулася 1 лютого в приміщенні Полтавської ОДА. 

33UFLC8ZpdE
Згідно з результатами всеукраїнського дослідження, 53% жителів Полтавщини вважають проведення судової реформи одним із нагальних завдань. 49% вважають, що судову систему потрібно змінювати повністю. Менше 1% жителів повністю довіряють судовій владі, а не довіряють – 81%.

– В Європі більшість людей довіряє судам, аніж представникам влади. Щодо України, то тут все навпаки – переважає довіра до влади, ніж до суду, – розповів Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, головний експерт групи з судової реформи Реанімаційного пакету реформ.

Роман Куйбіда зазначив, що лише кожна друга людина “стикалася” з Конституцією України, 12% – читали повністю, 43% – читали окремі розділи, а 51% не читали взагалі.

Серед причин недовіри до судової системи є її залежність від політики та олігархів.

Як повідомляє експерт з питань місцевого самоврядування Центру політико-правових реформ Катерина Давиденко, після впровадження реформи децентралізації влади громада стане базовим рівнем територіального устрою, на другому рівні – район, на третьому – регіон.

При цьому, варто зазначити, що у результаті об’єднання села не зникнуть. Об’єднуються лише органи управління цими селами – один орган буде на 7-10 сел. Це значно скоротить витрати на утримання сільських рад та їх працівників, адже зараз у невеликих селах 90% бюджетних коштів йде на утримання апарату ради, – зазначила Катерина Давиденко.

Окрім цього, вона зауважила, що відбудеться наближення послуг до місця проживання громадян. Також, буде об’єднано фінансові, майнові та інтелектуальні ресурси, що дозволить громаді покращити інфраструктуру населених пунктів.

Після впровадження повноцінної реформи місцевого самоврядування ми отримаємо спроможні територіальні громади, що матимуть широкі повноваження та достатньо фінансів для їх виконання, – розповідає пані Катерина.

Полтавщина є одним з лідерів по утворенню об’єднаних територіальних громад і це свідчить про те, що громадяни вважають цю реформу дуже важливою.

Катерина Шевелєва

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018