Ліки в Україні маркуватимуться спеціальним кодом для захисту від фальсифікації

Трибуна
2019-04-05
3

Поступово на всіх упаковках рецептурних ліків з’явиться спеціальне маркування (так зване 2D-кодування), яке гарантуватиме їхню оригінальність.

Ліки в Україні маркуватимуться спеціальним кодом для захисту від фальсифікації

Ліки в Україні маркуватимуться спеціальним кодом для захисту від фальсифікації

Як повідомляє МОЗ, така практика боротьби з фальсифікатом вже довела свою ефективність у розвинених країнах світу.

За допомогою 2D-маркування препарату пацієнт зможе через мобільний додаток отримати інформацію щодо кожної конкретної упаковки ліків – від виробника чи імпорту до продажу в аптеці. У майбутньому стане можливим не лише перевіряти справжність препаратів, але й відслідковувати випадки продажу рецептурних ліків без рецепту.

При виробництві ліків на заводі виробник наноситиме на кожну упаковку індивідуальне маркування. Дані про це заноситимуться до єдиної електронної інформаційної бази. 2D-кодування впроваджуватиметься поступово. На першому етапі воно буде добровільним, а взяти участь зможуть всі фармвиробники. На другому етапі поступово впроваджуватиметься обов’язкове маркування деяких ліків, які визначить МОЗ. На третьому етапі маркуватимуться всі ліки, зокрема і рецептурні.

– 2D-кодування – це масштабний механізм контролю, що має безліч корисних опцій як для держави, так і для виробника. Завдяки його впровадженню держава матиме реальну статистику споживання пацієнтами ліків і зможе більш точно планувати обсяги закупівель ліків та фінансування державних програм, а фармкомпанії – обсяги виробництва та розподіл ліків по аптеках, – повідомляють у Міністерстві.

За інформацією Всесвітньою організації охорони здоров’я, кожна 10 упаковка препарату в країнах з низьким та середнім доходом – фальсифікована. Те ж саме стосується і препаратів, що потрапляють на український ринок незаконно або без належної перевірки.

Марія Мигаль

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Це як,наводиш і тобі показує інструкцію?Прикольно.

2019-04-05
Сара
Відповіcти
0

А до цього значить кількість ліків не контролювали. Чи як?

2019-04-05
роксі
Відповіcти
0

Клас,скоро все перейде на коди)))Дуже подобається так пеглядати чи товар у магазині,щоб не витрачати час на пошук, а тепер ороигінальність ліків можна узнать.

2019-04-05
Ніка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: