«Ліки тільки за рецептом», або як громадськість бореться проти розповсюдження наркоманії та ВІЛ-інфекції

5

Громадські активісти, студенти та волонтери Полтави провели вуличну акцію присвячену Дню солідарності із ВІЛ-позитивними людьми. Її мета – привернути увагу  суспільства  і держави  до проблеми безконтрольного обігу наркотичних речовин.

IMG_5843

Учасники мітингу підготували плакати з текстом «ліки тільки за рецептом» та «держава повинна взяти під контроль продаж психоактивних препаратів.

Сьогодні важливо щоби влада прийняла закон, який би забороняв продавати медичні препарати, що містять психоактивні речовини, без  рецепту. Зараз будь хто, навіть підлітки, може вільно купувати такі ліки, і виготовляти з них наркотики, які потім ін’єкційно вживають . А це прямий шлях до розповсюдження ВІЛ-інфекції та поширення наркоманії, – розповів Роман Коржик, громадський активіст.

На сьогодні в Україні суттєво змінилась «наркосцена» і на зміну опіатам кустарного виготовлення прийшли , так звані, «аптечні наркотики», вживання яких перетворилось на велику соціальну та медичну проблему, і в першу чергу, через вільний доступ до них у аптечних мережах. Незаконне вживання таких речовин, окрім іншого, створює підвищений ризик інфікування ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються через кров (гепатити В та С). Саме споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН) є однією з основних груп ризику щодо ВІЛ-інфікування. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України — понад 65%з них є ВІЛ-позитивними.

Чи почує держава громадських активістів – питання часу. Однак, можемо ствердно сказати, що такі акції є інструментом привернення уваги держави і суспільства до соціально-значущих питань. Серед них –  проблема безконтрольного продажу психоактивних речовин.

Юлія Злепко

21 липня 2018
20 липня 2018