«Ліки тільки за рецептом», або як громадськість бореться проти розповсюдження наркоманії та ВІЛ-інфекції

5

Громадські активісти, студенти та волонтери Полтави провели вуличну акцію присвячену Дню солідарності із ВІЛ-позитивними людьми. Її мета – привернути увагу  суспільства  і держави  до проблеми безконтрольного обігу наркотичних речовин.

IMG_5843

Учасники мітингу підготували плакати з текстом «ліки тільки за рецептом» та «держава повинна взяти під контроль продаж психоактивних препаратів.

Сьогодні важливо щоби влада прийняла закон, який би забороняв продавати медичні препарати, що містять психоактивні речовини, без  рецепту. Зараз будь хто, навіть підлітки, може вільно купувати такі ліки, і виготовляти з них наркотики, які потім ін’єкційно вживають . А це прямий шлях до розповсюдження ВІЛ-інфекції та поширення наркоманії, – розповів Роман Коржик, громадський активіст.

На сьогодні в Україні суттєво змінилась «наркосцена» і на зміну опіатам кустарного виготовлення прийшли , так звані, «аптечні наркотики», вживання яких перетворилось на велику соціальну та медичну проблему, і в першу чергу, через вільний доступ до них у аптечних мережах. Незаконне вживання таких речовин, окрім іншого, створює підвищений ризик інфікування ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються через кров (гепатити В та С). Саме споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН) є однією з основних груп ризику щодо ВІЛ-інфікування. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України — понад 65%з них є ВІЛ-позитивними.

Чи почує держава громадських активістів – питання часу. Однак, можемо ствердно сказати, що такі акції є інструментом привернення уваги держави і суспільства до соціально-значущих питань. Серед них –  проблема безконтрольного продажу психоактивних речовин.

Юлія Злепко

Коментувати

5 Коментарів
Ирина
• 13:17 | 02 грудня 2015

Спасибо, что выбрали самое уродливое фото. А на двух алкашей с ребенком в коляске никто из “журналистов” благотворительной организации внимания так и не обратил, кроме как снять на видео. Трижды!! мы вызывали милицию, но никто так и не приехал в течение 40 минут! Спасибо сотрудникам Новой почты, что забрали малыша!

Відповіcти
Коля
• 18:03 | 01 грудня 2015

посмотрите сериал Нарки! тогда все станет ясно!

Відповіcти
Карден
• 17:20 | 01 грудня 2015

а чому для акції обрали саме цю аптеку? там що продають більше всього?

Відповіcти
Толя
• 15:13 | 01 грудня 2015

Я бы сказал, что необходимо упростить доступ к обезбаливающим. Из тех, кто против обезбаливания, никто не знает как это мучаться от боли.

Потому – только за наркотические средства в медицине.

Відповіcти
Кот
• 15:05 | 01 грудня 2015

хахаха!
А кое-кто в видео наркотические препараты уже приобрел и закинулся!!!

Відповіcти
20 січня 2018
19 січня 2018