Ліки так і не подешевшали

Запровадження державного регулювання цін на деякі види ліків, яке мало б призвести до помітного зниження їх вартості, вирішили відкласти до 1 квітня 2017 року.

Представники фармацевтичної галузі вмовили чиновників від медицини не знижувати вартість ліків для українців. Принаймні, поки що. За їх наполяганням, державне регулювання цін на ліки від найпоширеніших в Україні хвороб (до таких, зокрема, належать серцево-судинні, бронхіальна астма та цукровий дабет ІІ типу) відклали на два місяці – до 1 квітня 2017 року. Хоча, за попередніми планами, воно мало запрацювати вже 1 лютого 2017, у рамках реалізації програми «Доступні ліки» Міністерства охорони здоров’я України. Передбачалося, що на визначені медпрепарати (перелік діючих речовин налічує 21 найменування) встановлюватиметься референтна ціна – на рівні цін Польщі, Угорщини, Словаччини, Чехії, Латвії. Це мало здешевити найпоширеніші препарати майже вдвічі і зробити їх доступнішими для українців.

Ліки

Ліки

«Підготовча робота з запровадження цінового регулювання проводилася у тісній консультації з виробниками та операторами ринку лікарських засобів. Деякі виробники погодилися на зниження цін і вже почали цю практику. Однак напередодні запровадження референтних цін на ліки частина представників фармацевтичної індустрії висловили занепокоєння, що для належного виконання зазначеного регулювання їм потрібний триваліший перехідний період для реалізації залишку лікарських засобів, на які поширюється регулювання цін», – йдеться на сайті МОЗ.

Ліки в аптечній мережі

Ліки в аптечній мережі

Таким чином, реферування цін ввійде в дію одночасно з програмою відшкодування вартості лікарських засобів «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів», старт якої також передбачено на 1 квітня 2017 року. У іншому випадку, забезпечити безперервність лікування хронічних хвороб та стабільність на ринку ліків було б вкрай важко, вважають в Уряді.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: