Лідери ЄС визнали порушення суверенітету України “актом агресії” збройних сил РФ та відзначили суттєвий прогрес українських реформ

В офіційному політичному документі ЄС порушення суверенітету України у лютому 2014 року назвали «актом агресії» збройних сил РФ. Окрім цього, лідери ЄС відзначили суттєвий прогрес реформ в Україні. Про це повідомляє «Укрінформ«.

Лідери ЄС визнали порушення суверенітету України "актом агресії" збройних сил РФ та суттєвий прогрес українських реформ

Лідери ЄС визнали порушення суверенітету України «актом агресії» збройних сил РФ та відзначили суттєвий прогрес українських реформ

Про це йдеться у спільній заяві, ухваленій на саміті Україна-ЄС 9 липня у Брюсселі.

«Ми вкотре суворо засуджуємо очевидне порушення українського суверенітету і територіальної цілісності через акт агресії російських збройних сил, починаючи з лютого 2014 року«, – йдеться у тексті документу.

Лідери підтвердили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також політику ЄС з невизнання нелегальної анексії Криму.

Окрім цього, у заяві вкотре підтверджуються європейські прагнення України та вітається її європейський вибір, як зазначено в Угоді про асоціацію. Серед сфер із адаптації українського законодавства до правових норм у ЄС особливо відзначили ринок цифрових технологій, співпрацю у сферах митниці, енергетики задля забезпечення економічного зростання, створення робочих місць та подальшого розвитку торгівлі.

У ЄС також привітали започаткування в Україні багатьох реформ, особливо пенсійної та у сфері охорони здоров’я, спрямованих на покращення стандартів життя людей. Саміт також позитивно оцінив ухвалення закону про національну безпеку.

Як зазначається у заяві лідерів, належного прогресу досягнуто й у проведенні структурних реформ у сферах децентралізації, державного управління, а також державних закупівель та довкілля.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: