Лідери полтавського спротиву розпочали прес-конференцію в міськраді. Активісти з Дніпра мають долучитися до протестів

0

Близько 17:20 розпочалася прес-конференція полтавського Штабу Супротиву. Попередньо повідомлялося, що його лідери вимагатимуть дострокових перевиборів мера міста та покарання тітушок з охоронної фірми «Скорпіон 2016», які спровокували криваві сутички 5 квітня в центрі Полтави.

Лідери полтавського спротиву розпочали прес-конференцію в міськраді. Активісти з Дніпра мають долучитися до протестів

Лідери полтавського спротиву розпочали прес-конференцію в міськраді. Активісти з Дніпра мають долучитися до протестів

Повідомлялося, що лідери Штабу вимагатимуть від парламенту прийняти рішення про дострокові вибори Полтавського міського голови.

Потрібно призначити позачергову сесію Полтавської міської ради, в порядок денний включити питання відміни рішень по скандальних забудовах – «Газетний ряд», забудова по вулиці Мазепи 45, кінотеатр Котляревського, Прирічний парк на Леваді. Крім того потрібно прийняти рішення про мараторій на встановлення МАФів в місті Полтава, – заявляв раніше Юліан Матвійчук.

Загалом Штаб оголошував такі вимоги:

 – Звільнити Ірину Степаненко з посади голови атестаційної комісії поліції;

  – Звільнити з посади першого заступника міського голови Михайла Шевченка;

 – Покарати винних у “поножовщині”, яка відбулася 5 квітня в центрі міста;

 – Закрити кримінальні справи з активістів, які захищали мирних мешканців від Кременчуцьких тітушок;

Окрім того, Юліан Матвійчук повідомив, що до полтавського протесту долучаються люди з Києва і Харкова.

Крім того, як щойно заявив активіст Едуард Горошочок, до акції мають долучитися активісти з міста Дінпро.

 За інформацією Штабу на 17:30 годину заплановане віче, де громада вимагатиме від міського голови Олександра Мамая звільнити свого першого заступника Михайла Шевченка.

Як писало видання «Коло», заступник міського голови Михайло Шевченко радив ФОП Степаненко найняти для охорони арки «Газетний ряд» представників фірми «Скорпіон 2016», що з міста Кременчук.

Нагадаємо, що 23 грудня 2016 року в Києві невідомі штурмували МАФи радіоринку близ станції метра Харківська. Громада та підприємці об’єдналися, щоби протидіяти. У ході сутички виявилося: бешкет улаштували наймані тітушки з Кременчука. Ці ж самі хлопці виявилися учасниками сутичко біля арки «Газетний ряд» 5 квітня 2017 року в Полтаві.

Михайло Шевченко заперечує свою причетність до цього конфлікту і говорить, що не знайомий і з представниками фірми «Скорпіон 2016», яку ФОП Степаненко найняв задля захисту будівельників, що працювали на скандальній арці.

Також стало відомо, що згаданий ФОП Степаненко призупиняє будівельні роботи на арці, а мер міста Олександр Мамай також, як і лідери Штабу Супротиву, ініціює рішення про заборону на будівництво МАФів у Полтаві.

Нагадаємо, що опозиційні депутати полтавської міської ради, ряд громадських організацій та активістів організували в стінах міськвиконкому Штаб супротиву – громадську ініціативу, яка постала після кривавих сутичок, які відбулися 5 квітня поблизу арки «Газетний ряд».

Коментувати

22 березня 2018