ЛГБТ, мультикультуралізм та міграційна криза. Німецький журналіст та український філософ дискутували про сучасну Європу

Мультикультуралізм в тій формі, в якій він зараз побутує у Європі, підставово заперечує європейські цінності та правові норми, і загрожує поглибленням політичної та соціальної кризи в ЄС. Такої думки німецький журналіст Віктор Тимченко та український філософ Ігор Загребельний.

Про це, а також про питання становища ЛГБТ-спільнот та їх місця в мультикультурній політиці сучасного європейського неолібералізму вони дискутували під час зустрічі з полтавцями, яка відбулася 9 листопада в обласній бібліотеці імені Котляревського.

_DSC0016

Віктор Тимченко, який з 1990 року живе та працює в Німеччині, розповів, що за цей час до країни переїхало чимало мігрантів, зокрема із Туреччини. На його думку, значна частина іноземців не подіяє тих державних і громадянських цінностей, які побутують в повсякденному житті німців. Виникає проблема їх соціальної адаптації у новій країні.

– Люди приїхали до Європи, влилися у німецьке суспільство, живуть там. На перший погляд дійсно, в цьому нічого поганого немає. Представники різних народів протягом всього періоду історії мігрують з країни в країни. Це є нормальний процес. Але, при цьому вони утворюють свої замкнуті ком’юніті в німецьких містах, і в середині них намагаються жити по власним законам. Я знаю приклади, коли між двома турками стався конфлікт, і для його вирішення вони не зверталися до поліції, не вирішували його в рамках німецьких законів, а чинили відповідно до законів шаріату. Але так не має бути. Коли ти переїздиш жити до іншої країни, ти маєш жити по законам цієї країни, – говорить Віктор Тимченко.

Питання в тому, що у сучасній Європі вагоме місце займає політика мультикультуралізму. На думку Віктора Тимченка такий стан справ несе чимало негативних факторів для подальшого розвитку Німеччини та інших європейських країн.

_DSC0017

Німецький журналіст розповів, що чимало турецьких дітей йдучи в школу, не знає німецької мови, і це перешкоджає їх інтеграції в європейський соціум, і призводить до дезінтеграції мігрантів у суспільстві.

– Значна частина європейського політикуму вважає, що це нормально. Але це не так. Проблема тут у ліберальних цінностях. Я поділяю загальноєвропейські ліберальні цінності, однак те, що відбувається в питаннях міграції – це вседозволеність. Цей процес потрібно контролювати та регулювати. Адже неконтрольований наплив мігрантів – це ускладнення соціальних проблем в Європі, це зростання безробіття. Про це теж варто говорити, – розповідає німець.

З іншого боку, філософ та публіцист дискутували про актуальність проблеми ЛГБТ-спільнот, як складовий аспект політики мультикультуралізму.

Пан Віктор нормально ставиться до представників ЛГБТ, однак виступає проти засилля цієї теми в медіа.

– Я нормально ставлюся до самих представників ЛГТБ. Це їх вибір. Чому я повинен виступати проти ЛГБТ? Я розумію, що це у людини закладено в голові, і з цим нічого не зробиш. Це вибір людини. Це так само, як є люди, що пишуть лівою рукою. Вони ж теж начебто не такі, інші. Але ми не виступаємо проти них. Так само і проти ЛГБТ не треба виступати, тільки тому що, вони інші. Однак тут є одне але. Я проти того, що ця тема насильно пропагується і намагається заперечити традиційну родину. Це моя позиція.

Іншої думки Ігор Загребельний. Український філософ вважає, що в сучасній Європі насильницько нав’язується гендер, як соціокультурна проекція статі.

_DSC0023

– У випадку мультикультуралізму ми бачимо, що гендер починає заперечувати стать. Деякі ліберали говорять, що немає статі, є гендер. Це на мою думку є неоманіхейство – матеріалістична, протиприродня ідеологія, яка говорить: немає вроджених чоловіків та жінок, є свобода вибору свого гендеру – транссексуал, гомосексуал, гетеро. Думаю, що це хибний підхід, який може привести до погіршення демографічної ситуації та деградації моральних цінностей.

Дискусія закінчилася обговоренням того, що європейський лібералізм втратив свою первісну суть і заперечуючи традиційні цінності, і по-суті не є тим лібералізмом, яким був спочатку. Європейцям потрібно задуматися над цим питанням, – звучав голос із залу.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: