ЛГБТ, мультикультуралізм та міграційна криза. Німецький журналіст та український філософ дискутували про сучасну Європу
Мультикультуралізм в тій формі, в якій він зараз побутує у Європі, підставово заперечує європейські цінності та правові норми, і загрожує поглибленням політичної та соціальної кризи в ЄС. Такої думки німецький журналіст Віктор Тимченко та український філософ Ігор Загребельний.
Про це, а також про питання становища ЛГБТ-спільнот та їх місця в мультикультурній політиці сучасного європейського неолібералізму вони дискутували під час зустрічі з полтавцями, яка відбулася 9 листопада в обласній бібліотеці імені Котляревського.
Віктор Тимченко, який з 1990 року живе та працює в Німеччині, розповів, що за цей час до країни переїхало чимало мігрантів, зокрема із Туреччини. На його думку, значна частина іноземців не подіяє тих державних і громадянських цінностей, які побутують в повсякденному житті німців. Виникає проблема їх соціальної адаптації у новій країні.
– Люди приїхали до Європи, влилися у німецьке суспільство, живуть там. На перший погляд дійсно, в цьому нічого поганого немає. Представники різних народів протягом всього періоду історії мігрують з країни в країни. Це є нормальний процес. Але, при цьому вони утворюють свої замкнуті ком’юніті в німецьких містах, і в середині них намагаються жити по власним законам. Я знаю приклади, коли між двома турками стався конфлікт, і для його вирішення вони не зверталися до поліції, не вирішували його в рамках німецьких законів, а чинили відповідно до законів шаріату. Але так не має бути. Коли ти переїздиш жити до іншої країни, ти маєш жити по законам цієї країни, – говорить Віктор Тимченко.
Питання в тому, що у сучасній Європі вагоме місце займає політика мультикультуралізму. На думку Віктора Тимченка такий стан справ несе чимало негативних факторів для подальшого розвитку Німеччини та інших європейських країн.
Німецький журналіст розповів, що чимало турецьких дітей йдучи в школу, не знає німецької мови, і це перешкоджає їх інтеграції в європейський соціум, і призводить до дезінтеграції мігрантів у суспільстві.
– Значна частина європейського політикуму вважає, що це нормально. Але це не так. Проблема тут у ліберальних цінностях. Я поділяю загальноєвропейські ліберальні цінності, однак те, що відбувається в питаннях міграції – це вседозволеність. Цей процес потрібно контролювати та регулювати. Адже неконтрольований наплив мігрантів – це ускладнення соціальних проблем в Європі, це зростання безробіття. Про це теж варто говорити, – розповідає німець.
З іншого боку, філософ та публіцист дискутували про актуальність проблеми ЛГБТ-спільнот, як складовий аспект політики мультикультуралізму.
Пан Віктор нормально ставиться до представників ЛГБТ, однак виступає проти засилля цієї теми в медіа.
– Я нормально ставлюся до самих представників ЛГТБ. Це їх вибір. Чому я повинен виступати проти ЛГБТ? Я розумію, що це у людини закладено в голові, і з цим нічого не зробиш. Це вибір людини. Це так само, як є люди, що пишуть лівою рукою. Вони ж теж начебто не такі, інші. Але ми не виступаємо проти них. Так само і проти ЛГБТ не треба виступати, тільки тому що, вони інші. Однак тут є одне але. Я проти того, що ця тема насильно пропагується і намагається заперечити традиційну родину. Це моя позиція.
Іншої думки Ігор Загребельний. Український філософ вважає, що в сучасній Європі насильницько нав’язується гендер, як соціокультурна проекція статі.
– У випадку мультикультуралізму ми бачимо, що гендер починає заперечувати стать. Деякі ліберали говорять, що немає статі, є гендер. Це на мою думку є неоманіхейство – матеріалістична, протиприродня ідеологія, яка говорить: немає вроджених чоловіків та жінок, є свобода вибору свого гендеру – транссексуал, гомосексуал, гетеро. Думаю, що це хибний підхід, який може привести до погіршення демографічної ситуації та деградації моральних цінностей.
Дискусія закінчилася обговоренням того, що європейський лібералізм втратив свою первісну суть і заперечуючи традиційні цінності, і по-суті не є тим лібералізмом, яким був спочатку. Європейцям потрібно задуматися над цим питанням, – звучав голос із залу.
