Легендарний Мармач – 58 років у футболі

0

23-го лютого свій 65-й день народження святкує легенда полтавського футболу, захисник і відданий полтавській «Ворсклі» гравець Юрій Мармач.

marmach

Юрій Мармач, фото з сайту sport.pl.ua

Один із легендарних полтавських футболістів, засновник знаменитої команди «Автомобіліст» Юрій Мармач завжди усміхнений і активний, ні на хвилину не зупиняється. Щоб футбол у місті не стояв на місці, ювіляр тренує одну з найсильніших аматорських команд міста (правда, входять до неї здебільшого гранди). А щороку, на свої іменини, організовує тематичний турнір. У минулі роки ветерани грали й проти чемпіонок-футзалісток, й проти «ворcклян». Сьогодні ж вони змагалися з молоддю. Матч товариський, подарунки – обов’язкові.

Друзі, яких на турнір зібралося чимало, подарували тематичні речі і біло-зелену футболку з номером 65.

marma4

Із дитячих років Ярій Мармач жив у будинку, що поряд зі стадіоном «Ворскла». Тож інакшого майбутнього легенда полтавського футболу для себе не бачив.

– Батьки хотіли, аби я став футболістом, та й у мене тоді був м’яч шкіряний. Самі розумієте. тоді це була розкіш. Тож до мене через м’яч усі тягнулися. Виховували мене чимало іменитих наставників, серед них і Іван Горпинко. А він виховав чималу плеяду футболістів, які грали не лише за полтавську команду, а й за київське “Динамо”, донецький “Шахтар”, тих, хто згодом захищав честь України, – розповідає іменинник.

Та й нині «Ворскла» підтримує найкращі традиції з тих, далеких, років, вважає Юрій Мармач. Нині він щасливий, що й досі зустрічають його на вулиці уболівальники, які пам’ятають легендарного гравця ще на великому полі. Які говорять, що подобалася гра у його виконанні тоді у 70-80-ту роки минулого століття.

– Красиво грали, приносили людям радість перемогами! Спасибі, що й зараз уболіваєте, – вдячний полтавським шанувальникам футболу Юрій Мармач.

marma42

Незважаючи на вік «за шістдесят», ювіляр і нині справно бігає з ветеранами та на рівні тренує кількаразового чемпіона міста з футболу – «Зорю-Ворсклу».

– Звичайно, Юрій Олексійович багато років вірою і правдою служив полтавському футболу! Він грав лише за Полтаву! Він – один із най- найдосвідченіших, гравець, який найбільше за всіх грав саме за місцеву команду. патріот! – ділиться інший легендарний полтавський футболіст (а нині й, можна сказати, вихованець Юрія Мармача, бо грає за “Зорю-Ворсклу”) Іван Шарій.

Високий і статний футболіст починав у нападі, згодом перекваліфікувався в захисника. Кар’єра Мармача припала на ті часи, коли команда виступала в другій лізі без особливих успіхів. У 1984 році з’явилася «Ворскла», за яку і продовжив грати Юрій. За кілька років біло-зелені ледь не вийшли до першої ліги СРСР.

Тож ветерани футболу, а також молоді виконавці зібралися у спортивній залі полтавської аграрної академії, аби ще раз вшанувати, висловити свою повагу й потиснути руку легенді полтавського футболу, живчику Юрію Мармачу

Чудова людина, яких, вважаю, побільше б нам сьогодні! Якби його підхід і відданість хоча б половині – країна була б зовсім на іншому рівні розвитку, – підсумовує “Кіса” – один із тих, хто вже ввійшов до історії полтавського футболу – ще один не менш легендарний гравець “Ворскли” Ігор Кислов.

Sequence 01.Still003

Нині ж ювіляр ходить чи не на всі домашні матчі рідної команди, їздить на єврокубкові поєдинки вітчизняних грандів, регулярно й сам грає. А команда «Зоря-Ворскла» останні сезони виграє міські змагання. «Відданість справі, якою займаюся», – пояснює ювіляр.

До речі, цього дня 95 років могло виповнитися видатному дитячому тренеру (зокрема і Юрія Мармача) Іванові Горпинку.

Юлія Логвиненко

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018