Китайська компанія вироблятиме електробуси в Україні

Вчора китайська компанія Skywell повідомила, що проводитиме крупновузлову збірку своїх електробусів в Україні.

Китайська компанія вироблятиме електробуси в Україні

Відповідне рішення прийняли під час перемовин з українським представництвом компанії.

— Сьогодні зустрічали почесних гостей з Китаю — фахівців з розвитку технологій виробництва електробусів. Компанія є партнером Nanjing Golden Dragon Bus Co з розробки та впровадження процесів виробництва і підбору комплектуючих. Обговорювали можливість і технологію організації великовузлової зборки електробусів Skywell в Україні. Тому ми таки будемо виробляти електробуси Skywell в Україні!, — прокоментували інформацію у Skywell Ukraine.

Зазначимо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що Skywell веде активні перемовини з Мінінфраструктури щодо спільного виробництва електробусів в Україні. Міністр Володимир Омелян у квітні цього року повідомляв про можливе співфінансування такого підприємства, проте досі не було відомо назви компанії, з якою вели перемовини. Тепер же стає очевидно, що нею стане саме Skywell, яка є партнером одного з лідерів ринку автобусів у Китаї «Nanjing Golden Dragon Bus Co».

За даними Autogeek, наразі тривають перемовини про строки та технології роботи підприємства. Попередньо, на запуск підприємства необхідно не менше ніж 9-12 місяців.

Слід зазначити, що для Полтави ця новина є доволі перспективною в рамках проекту закупівлі комунального транспорту. Саме Skywell у березні цього року привозила до Полтави одну з моделей своїх електробусів для демонстрації можливостей підприємства. Тоді ж секретар міськради Олександр Шамота заявляв про ймовірність закупівлі такої техніки.

— Для покращення транспортної системи пропонується придбати додаткові автобуси, у тому числі, імовірно, електробуси. Також важливою зміною повинно стати впровадження системи електронного квитка, — прокоментував Олександр Шамота.

Попри загальну оптимістичність новини про виробництво електробусів в Україні, для Полтави закупівля електробусів супроводжуватиметься рядом проблем:

  • Вартість одного такого автобусу становить близько 8 млн грн, що значно вище за ціну автобусів з ДВЗ;
  • Експлуатація електробусів підвищить навантаження на існуючу енергомережу міста, яка може не витримати його.

На запитання, чи враховуватимуться ймовірні проблеми при експлуатації, за умови закупівлі електробусів, Олександр Шамота відповів ствердно.

— Всі технічні аспекти враховано. Днями наші спеціалісти мали можливість ознайомитись з технікою на власні очі та поставити ряд технічних питань представникам компанії. Я думаю, що у випадку закупівлі ми неодмінно приділимо увагу модернізації наявної системи, — зазначив він.

Полтава стала не єдиним містом, де китайська компанія проводила демонстрацію техніки. Зокрема, у грудні 2018 року компанія запустила автобус Skywell NJL 6129 BEV по маршруту №599 ст. Харківська-вул. Шептицького у Києві. Випробування довели ефективність та економічність техніки, навіть у зимових умовах.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Це ж екологячний продукт. Це круто. Тільки де їх заправлять будуть?

2019-05-30
Оксана
Відповіcти
0

Дай бог,щоб усе вийшло і в нас появилися електроавтобуси.

2019-05-30
Віта
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: