Кутовий озвучив, як мінагрополітики підтримуватиме кооперативи

У Мінагрополітики розповідають про можливе впровадження системи кооперації сільського господарства та надання коштів через участь у кооперативах, а також анонсують збільшення державної підтримки аграріїв у 20 разів.

Кутовий озвучив, як мінагрополітики підтримуватиме кооперативи

Кутовий озвучив, як мінагрополітики підтримуватиме кооперативи

Про це пише прес-служба мінагрополітики.

– В рамках держпідтримки на 2017 рік ми зробили декілька революційних кроків. Маю на увазі 1% і збільшення прямої підтримки фактично у 20 разів. Сьогодні міністерство шукає нову формулу, інноваційну ідею, яка б могла бути ключовою наступного року. І нам здається, що це може бути підтримка кооперативів. Хочеться вийти на ту модель, яка буде ефективною для усіх зацікавлених сторін – для фермерів, громадських асоціацій, сільських жителів, споживачів, – повідомив Тарас Кутовий на міжнародній конференції «Кооперація як один із інструментів створення агрорекреаційного кластеру – складової сільського розвитку», яка проходила сьогодні у Мінагрополітики.

Конференція відбувалась під головуванням заступника Міністра Олени Ковальової за участі міжнародних експертів та донорів, представників обласних державних адміністрацій, наукових та освітніх установ, бізнесу, громадських організацій, керівників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Всього, у заході бере участь понад 80 учасників з різних регіонів України та країн Європи та Канади.

Від міжнародних експертів дуже цікавим був запропонований досвід ЄС, Франції, Німеччини та Канади. Але ми не можемо безумовно прийняти будь-яку модель, яка успішно реалізувалася за кордоном. Ми можемо вивчити успішний досвід, поглянути на помилки, визначитися з факторами успіху і вже самостійно запропонувати своє власне бачення, – прокоментувала заступник Міністра Олена Ковальова.

За словами заступниці Тараса кутового, в Україні повністю не реалізований потенціал сільськогосподарської кооперації. Кооперація може стати потужним інструментом ефективного розвитку сільських громад та аграрного сектору в цілому.

– Кооперація це ті можливості, які мають бути реалізовані: підвищення зайнятості у сільській місцевості, забезпечення попиту на продовольство, зростання доходів сільських родин, виведення продукції дрібних виробників на організований ринок та на експорт, – зазначила Олена Ковальова.

Також у ході розмови було відзначено необхідність створення цілісної системи розвитку кооперативного руху – від освіти та навчання до зміни підходів у законодавстві та посиленні державної підтримки.

Учасниками конференції було досягнуто домовленості провести широке громадське обговорення законодавчих ініціатив та запровадити регіональні семінари. Перші семінари пройдуть вже у березні у Дніпрі, Миколаєві, Львові.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: