Купа вражень. Канада

Світлана Варвянська
18:10 | 04 жовтня 2017
1

Полтавець, ветеран АТО Юрій Дмитренко днями повернувся з канадського Торонто, де відбувалися Invictus Games – Ігри нескорених. Це міжнародні змагання, участь у яких беруть бійці, які отримали поранення у військових конфліктах по всьому світу. Юрій Дмитренко цього разу перебував у спортивному резерві, тож мав час активно висвітлювати хід Ігор у соціальних мережах, а також набиратися вражень від країни кленових листків.

Юрій Дмитренко. #моя_нова_нога

Юрій Дмитренко. #моя_нова_нога

Ще на етапі відбору в команду спортсменів, які виступатимуть на Invictus Games, ми домовилися з побратимами, що поїдуть всі учасники відбору. Нас було 30, до складу команди увійшло 15. Але всі інші, хто мав змогу, вирушили до Канади як резервісти. Таких було 12.

З організатором змагань принцем Гаррі. Ю.Дмитренко - зліва, справа - плавець П. Будаєвський

З організатором змагань принцем Гаррі. Ю.Дмитренко – зліва, справа – плавець П. Будаєвський

Про організацію змагань

Усі учасники змагань, делегації і супровід – понад 1500 осіб – жили у величезному готелі Sheraton Center у самому центрі Торонто. Організатори забезпtчили дворазове харчування, плюс іще кожному видали по 225 доларів – на третій прийом їжі, з рохрахунку 25 доларів на день. В Іграх нескорених представлені різні види спорту, а тому і змагання відбувалися у чудово обладнаних залах, але в різних місцях. Доставка спортсменів та вболівальників туди здійснювался централізовано, автобусами від готелю, що курсували кожні 30 хв.. Бувало, що треба їхати у час пік. Тож, щоб наші автобуси не стояли в “пробках”, забезпечили поліцейський супровід. 90% автобусів – інклюзивні, тобто доступні, у тому числі, візочникам: або з заїздами для візків, або з різними підйомниками. Вболівати за українську команду часто приходили діаспоряни.

Ігри нескорених

Ігри нескорених

Організатори подбали про те, щоб у спортсменів резеру та супроводу була насичена програма. Нам видали багато безкоштовних квитків на відвідування різних пам’ятних місць у Торонто: зоопарк, найбільший у Канаді океанаріум, відома вежа CN Tower висотою у 553,33 м – вона була найвищою спорудою у світі, що стоїть окремо, до 2007 року. Це було доречно, бо, з огляду на курс гривні, відвідування пам’яток коштувало б для нас немало. Зокрема, один квиток в океанаріум для дорослого вартує 30 доларів, а на вежу – біля 40 доларів.

Прогулянка Торонто

Прогулянка Торонто

Особисто мені найбільше сподобалося в океанаріумі. Там реально є будь-які риби та морські тварини! Абсолютно вражаюча штука – скляний тунель під водою, де з усіх бокв від тебе плавають риби, черепахи, скати та акули.

Також ми з дівчиною піднялися на CN Tower. Все місто видно зі страшної висоти – дуже круто. Навіть відвідали ресторан “360” у цій вежі – обідаєш, а ресторан крутиться навколо своєї осі, і ти милуєшся краєвидами довкола.

Також нас возили на Ніагарський водоспад, катали на яхтах, влаштовували вечори караоке – робили все, щоб супровід не нудьгував, поки спортсмени готуються до змагань.

Ю.Дмитренко біля Ніагарського водоспаду

Ю.Дмитренко біля Ніагарського водоспаду

Про будні міста

Найзначиміше враження – місто дуже доступне для людей з особливими потребами або для батьків з малечею. З доступом на більшість станцій метро немає проблем. Зовсім інший спосіб планування доріг, вимощення ттуарів, немає таких бордюрів, що їх просто ніяк здолати на візку. Поряд з підземними переходами використовуються наземні, щоб кожен обирав той спосіб пересування, який йому зручніший. Взагалі підземні переходи – частина цілої мережі підзених шляхів. Це начебто підземне місто – весь центр Торонто можна пройти під землею з оного кінця в інший. Це – один велекий торгівельний центр, що об’єднує також станції метро, будівлі та переходи. Вартість проїзду у громадському транспорті – метро та трамваях – 3 канадські долари. Тобто, більше 60 грн.

Взагалі, відносно гривні, звісно, дуже дорого. Чашка кави – 60-70 грн., салат у невеличкій кав’ярні – 180-280 грн. .

З погодою пощастило – майже весь час було 25-28 градусів тепла. Ходили у шортах та футболках. Лише в останні дні похолоднішало до 15-18 градусів.

У Торонто дуже багато велодоріжок. Там я вперше побачив світлофор спеціально для велосипедистів. Система прокату велосипедів – розгалужена і популярна. Відповідно, і паркувань вистачає. Місто велике, але багато зелені. Зокрема, дуже круті парки. Навіть є окремі парки для вільного вигулу собак.

Нагадаємо, на перших для України Іграх нескорених наша команда виборола 14 медалей, з них 8 – золотих. Найбільше нагород – чотири – у пловця Павла Будаєвського. Команда України буда однією з найменших. Тим не менше, з 12 представлених виступала у 7 дисциплінах.

Ігри нескорених

Ігри нескорених

Довідково. Юрій Дмитренко – ветеран АТО, кулеметник 54 розвідувального батальйону. Втратив ліву ногу навесні 2016 року, підірвавшись на міні. Тоді їхня група намагалася відбити побратимів, що потрапили у ворожу засідку й опинилися під шквальним вогнем. Цього разу Юрій Дмитренко був на Іграх нескорених у якості спортивного резерву. Але, сподіваємося, на наступних Іграх, в Австралії, ми вже зможемо повболівати і за нього.

Ігри нескорених (Invictus Games) — це міжнародні ігри в паралімпійському стилі, започатковані британським принцем Гаррі. Участь у них беруть поранені бійці та ветерани військових конфліктів, у тому числі ті, що отримали ампутації чи змушені після поранення пересуватися на візках. Перші Ігри нескорених відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Під час підготовки до других Ігор знялися у рекламному роліку змагань тодішній Президент США Барак Обама та королева Великобританії Єлизавета.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

У них потрясающее отношение к нашим спортсменам! Есть чему поучиться)

10:56 | 05 Жовтня 2017
Анастасия
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: