Купа вражень. Хогвартс-музей

1

Студентка з Горішніх Плавнів Катя Ніколаєва влітку побувала у казковому Хогвартсі. До музею, створеного за мотивами знаменитої історії про Гаррі Поттера на території студії Уорнер Бразерс, від Лондона електричкою їхати менше години.

Хогвартс

Хогвартс

Майже від самої першої книжки фанатіла від історій про Гаррі Поттера. Кожну нступну частину чекала з нетерпінням і, мабуть, як і багато хто, мріяла побувати у Хогвартсі. Але битися об цегляну стіну на вокзалі Кінгс-Крос не здавалося мені дуже хорошою ідеєю. З блогу дівинки, яка колись вчилася в Англії, дізналася про існування музею, присвяченому цій казковій історії основні експонати там – реквізит зі зйомок всіх частин цієї фантастичної саги. Подивилася відео – і п’ять років мріяла таки потрапити в цей Хогвардс.

Хогвартс

Хогвартс

Музей користується величезною популярністю. Відвідувачі різного віку захоплені однаково. Квитки зазвичай викуплені на два місяці наперед. Там електронна систем бронювання. Квитки або присилають на вказану адресу, або можна забрати в касі. Я лише з другої спроби потрапила. Була у мами в гостях і раптово виявила, що на сайті з’явилося дв квитки. Вони були на незручний день – четвер. Однак мамі теж подобається Гаррі Поттер, тож вона заради екскурсії навіть вихідний на роботі взяла.

Від Лондона електричкою їхати близько 40 хв. до містечка Ветфорд. Один проїздний квиток – 14 фунтів. Точна адреса, якщо комусь потрібна: OUR ADDRESS Warner Bros. Studio Tour London Studio Tour Drive Leavesden WD25 7LR. Мама хвилювалася, що ми заблукаємо. Але це проблематично навіть для тих, хто погано знає англійську. Щойно вийшли з поїзда – вказівники, які приведуть до крутого двоповерхового автобуса-трансфера. Можна навіть прямий трансфер з Лондона замовити, але це вже 80 фунтів з людини коштуватиме (разом з квитком на студію, де, власне, і є музей).

Хогвартс

Хогвартс

Окремо вхідний квиток коштує 39 фунтів, з аудіогідом та буклетом  -49 фунтів. Дитячий – 31 фунтів, малечі до 4 років – безкоштовно. Щопівгодини запускають групу приблизноу півсотні осіб Таких груп проходить щонайменше 10 за день.

Ми гуляли територією музею більше 4 годин. Аудіогід майже не слухали – так багато емоцій було. Хотілося все роздивлятися, торкатися… Доведеться ще раз приїхати. Через 4 години виходиш в мантії, з чарівною паличкою і вірою у те, що казка – реальна. Не важливо, чи тобі 10, чи 50 років.

Хогвартс

Хогвартс

80% того, що бачила у фільмах, існує – і це надзвичайно! Бачиш якусь ситуацію, інтер’єр – і згадуєш, в якій частині саги вона була. Для кожного учасника масовки пошито унікальний костюм. Всі старовинні підручники, постери, буклети, обгортки цукерок, тисячі копій «Щоденного пророка» – з новими статтями, заголовками, рекламними текстами та гороскопами у кожному випускові – все це реальне! Друкував графічний відділ продакшена. 800 маленьких скляних флакончиків, у яких Дамблдор зберігав спогади, підписували від руки, так само, як і кожну ємність у класі з приготування зілля.

Хогвартс

Хогвартс

Відділ зі створення реквізиту за час зйомок виготовив 3000 чарівних паличок та 200 000 монет лише для однієї сцени у банку. Пам’ятаєте, в фіналі фільму? Механізми працюють, коліщата крутяться, стрілки рухаються, суперскладні замки відкриваються, сковорідки місіс Ноллі Уізлі дійсно миються самі, а гримуча верба дійсно «валить» машину! Навіть у вагоні Хогвардс-експреса посидіти можна!

Хогвартс

Хогвартс

Мені найбільше сподобався Заборонений ліс з величезними деревами та павуками. А ще- будинок Хагріда. Для створення ефекту будинку велетня всі меблі у ньому зробили реально величезними.

Мамі найбільше сподобалася мініатюра самого замку Хогвардс. Саме цей макет, зроблений дуже деталізовано, знімали для всіх крупних планів. Ми хвилин 15 просто сиділи і дивилися на нього. У кожному віконці світиться ілюмінація – для створення ефекту свічок, що горять у вікнах школи чародійства.

Хогвартс

Хогвартс

Раніше я думала, що багато казкових істот у фільмі – намальовані: гобліни, перевертні. Насправді ж, це 5-6 год. Гриму щоразу. Найбільше мене вразив перевертень, на якого перетворювався професор Люпін у третій астині. Я думала, це комп’ютерна графіка, а насправді – маска, яку одягали на голову актора, та надзвичайний костюм. Взагалі, багато з того, що в сучасних фільмах лише малюється завдяки сучасним комп’ютерним технологіям, там було зроблене вручну. Музей створювали протягом 10 років. І від тої ручної роботи відчуття справжності всього описаного лише посилюється.

Хогвартс

Хогвартс

Нереально близько від відвідувачів знаходиться гіппогриф. Я не втрималася і його погладила, хоча поруч стоїть наглядач у сварить всіх, хто так робить. Багато речей, звісно, відгороджені від відвідувачів або в скляних вітринах.

До речі, можна покататися на мітлі. Але я б не радила. Всі чари польотів та квіддічу втрачаються. Бо вживу це не так круто, як показано у фільмі.

16 липня 2018
15 липня 2018