Куди ідуть твої податки: 160 млн грн на реконструкцію полтавських парків

У 2018 році на реконструкцію полтавських парків та скверів планують витратити майже 50 мільйонів гривень.

РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОЛТАВСЬКИХ ПАРКІВ

РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОЛТАВСЬКИХ ПАРКІВ

«Програма реконструкції, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень у м. Полтава» розрахована на три роки – 2018-2020 рр. Планується, що на її реалізацію витратять 160 млн грн. Крім міської казни, залучатимуть кошти підприємств, установ та організацій, які ведуть діяльність на території парків, власників, орендарів та користувачів земельних ділянок.

2018 рік обійдеться міському бюджету «найдешевше» – на реконструкцію парків та скверів передбачено 47 250 тис. грн. У 2019 – лише трохи більше: 47 350 тис. грн. Зате в 2020 ця сума нібито зросте до 66 000 тис. грн. Загалом, з аналізу міських програм здається, що через три роки Полтава просто таки купатиметься у грошах. Інакше як пояснити, що саме у 2020 р. фінансування усіх довготривалих міських програм планують збільшити на десятки мільйонів?

Програма передбачає поетапну розбудову інфраструктури парків та скверів. Поки що ці території «є найбільш незахищеними від нецільового використання, адже ще донедавна не були визначені межі ділянок під зеленими насадженнями та їхній статус», йдеться у документі. Мета Програми – не лише належне утримання, покращення зовнішнього вигляду та розвиток сучасної інфраструктури зелених зон, а й організація культурного дозвілля (що б це не означало) для різних вікових категорій полтавців та створення можливостей для занять спортом на території парків та скверів.

парк

Реконструкція полтавських парків

Перетворенню цих планів на конкретику, вважають розробники програми з міськвиконкому, сприятимуть:

– завершення процесу визначення меж парків, скверів, озеленених територій загального користування;

– інвентаризація матеріальних цінностей та зелених насаджень;

– оформлення проектної документації для реконструкції та благоустрою;

– реконструкція, благоустрій та впорядкування парків безпосередньо;

– запровадження нових форм управління парками та скверами;

– залучення не бюджетних ресурсів для утримання та розвитку парків та скверів (спонсорські кошти, грантові та ін.).

Полтавцям обіцяють організувати пасивний (тихий відпочинок) через створення відповідних місць і ландшафтно-архітектурних композицій; створити умови для розваг дітей не лише молодшого, а й середнього та старшого шкільного віку, у тому числі, забезпечити відпочинок на воді, заняття фізкультурою, місця для вигулу собак; проводити мистецькі заходи, встановити скульптури й об’єкти ленд-арту, грін-арту, «розбити» нові квіткові клумби та квітучі деревно-чагарникові композиції, висадити нові високо-декоративні породи дерев та чагарників, причому збираються використовувати насадження, стійкі до змін клімату та умов міського середовища з підвищеним рівнем забруднення довкілля.

Грін-арт

Грін-арт

Досить об’ємним має бути так званий інфраструктурний напрямок:

– забезпечення нормативної пішохідної та транспортної досяжності парків, щоб скористатися принадами такого відпочинку могли всі мешканці Полтави;

– вирішення проблеми експлуатації й реконструкції наявних споруд та об’єктів;

– виготовлення та встановлення елементів благоустрою.

Дендропарк

Дендропарк

Кошти потрібні також на підготовку та перепідготовку паркових працівників, у тому числі, керівної ланки, а також на вдосконалення правових відносин між адміністрацією парків та власниками будівель і споруд (торговельних та інших об’єктів), що знаходяться в їх межах. І – з державними структурами та службами, які виконують роботи з благоустрою та експлуатують паркові інженерно-технічні мережі та споруди.

Частину грошей виділять на придбання обладнання, техніки, санітарного інвентарю, посадкового матеріалу для утримання територій парків та скверів.

Каштанова алея

Каштанова алея

Але, напевно, найбільш вражаючий пункт програми – створити екологічний заказник і навіть зоопарк (!). Звучить фантастично. Для порівняння: загальна вартість реконструкції Харківського зоопарку наближається до 1,4 млрд грн. Тож або це малореально, або під зоопарком розробники міської програми та пересічні полтавці розуміють щось кардинально різне.

Реконструкція парків та скверів Полтави у 2018-2020 рр.

Реконструкція парків та скверів Полтави у 2018-2020 рр.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: