Кременчуцьке підприємство правомірно дискваліфікувало 8 учасників

1

Нещодавно Комунальне підприємство “Міськсвітло” Кременчуцької міської ради проводило відкриті торги. Але попри майже ідеальну документацію та велику кількість учасників аукціон завершився невдало. У чому причина з’ясовував спеціаліст Інституту аналітики та адвокації з публічних закупівель – Олександр Довгошей.

Кременчуцьке підприємство правомірно дискваліфікувало 8 учасників

Кременчуцьке підприємство правомірно дискваліфікувало 8 учасників

Предмет закупівлі – світильники LED для вуличних ліхтарів. Аналітик зазначає, що тендерна документація зразкова, за виключенням вимог до технічних характеристик, які майже ідентичні зі світильниками, що запропонував учасник ТОВ “КМІТГРУП”.

У торгах брало участь 8 підприємств. Кожен з учасників подав багато документів, які потрібно було дослідити, щоб пересвідчитися у їх відповідності. А це потребує часу. Тим цікавіше виглядає той факт, що замовник дискваліфікував 6-х учасників з інтервалом у 3 хвилини.

– Хоча можливо причина в тому, що замовник розглядав одразу декілька учасників. Адже пропозиції перших 2 підприємств замовник перевіряв впродовж декількох днів. Крім того двоє з учасників перевіряли своїх конкурентів на відповідність, та подавали вимоги про їх дискваліфікацію таким чином допомагаючи замовнику. Що також могло вплинути на швидкість прийняття рішень Замовника.

Олександр Довгошей

Основними причинами для дискваліфікації стали: нестача кваліфікаційних документів та технічна невідповідність параметрам замовника. При чому у ТОВ “ІНТЕЛТЕК” параметри світильників були кращі, від потрібних. Але у них була відсутня інформація про кабель для підключення. Що послугувало причиною дискваліфікації.

Пропозиція ТОВ “КМІТГРУП” також була відхилена замовником через нестачу документів.

Рідкісна причина для відхилення була у ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “РАДІЙ”. Вартість пропозиції учасника складала майже 4 млн. грн. А директор цього підприємства мав право підпису договорів на суму, що не перевищує 3 млн. грн.

Тому у цій ситуації дискваліфікація всіх учасників є правомірною. І неможливо сказати, що Замовник хотів перемоги конкретного учасника.

Наразі замовником оголошено нову закупівлю. Аналітики ІАА будуть спостерігати за подальшим розвитком подій.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

15 липня 2018
14 липня 2018