Коротко про фестиваль «Ліга Сміху» 2016

0

Рік тому в Україні з’явилася альтернатива такій грі, як КВН. Так, нею став нашумілий Перший чемпіонат України з гумору «Ліга Сміху».

нач

Причиною тому все та ж політична ситуація. Українська молодь, яка до цього грала в КВН перестала грати в КВН. А талантам пропадати шкода. І тут дуже вчасно з’явився всім відомий і багатьма улюблений слуга народу, він же Володимир Зеленський. Взяв і створив майданчик для українських жартівників, гумористів і всіх, хто отримує насолоду від глядацького сміху і посмішок. Є багато думок, шо КВН і «Ліга Сміху» це майже те саме. Інші говорять, що це абсолютно різні речі. Але організатори і творці «Ліги Сміху» намагаються максимально відійти від подібностей з КВН, хоч це і дуже складно.

І поки хтось сперечається, вже розпочався другий сезон першого чемпіонату України з гумору «Ліга Сміху». Для глядачів він розпочався з гала-концерту, а для команд з фестивалю в Одесі, під час якого і був відбір учасників до нового сезону.

Так відбувається перегляд і відбір команд до другого туру

Так відбувається перегляд і відбір команд до другого туру

Взагалі, щоб описати всю кухню цього дійства потрібно клавіатуру стерти. І звичайно існує головне правило фестивалю – «все те, що відбувається на фестивалі, залишається на фестивалі». Тому дуже коротко про те, що буде і зрозуміло, і цікаво поціновувачам «Ліги Сміху» далі.

Фестиваль – це та подія, на яку чекає кожен «лігасмішник». Це шанс показати себе, команду і потрапити у телевізійну лігу. 10 днів перегляду команд. Виступи. Очікування. Хвилювання. Відбір. Результати.

Але крім цього, це ще 10 днів… ви самі розумієте, що відбувається, коли зі всієї країни в одному готельному комплексі збирається 130 команд… Така собі тихесенька, малесенька, спокійнесенька тусовочка.

тусовки

Так відбуваються тусовки виключно для учасників фестивалю в одному із кращих клубів Одеси

Це лише другий фестиваль «Ліги Сміху», а він вже набув міжнародного статусу.

До речі, було дійсно 130 команд. І у цьому році на фестивалі Полтаву представляло 5 чи 6, серед яких і учасники минулого сезону телевізійної ліги «Маnhattan» (Полтава-Рівне). Та жодна з них не потрапила у 20-ку учасників гала-концерту. Отже, під ваші оплески, список трішки пралітєвших полтавських команд… хоч їхні імена занадто відомі щоб їх називати))) та я це зроблю:

«Французи»
«СМТ»
«Нам Нравится»
«Yes, we can»
«Manhattan»
«Мініпанкі» ( по цій команді є питання. Чи дійсно це представники Полтави, достеменно невідомо)

Та не треба засмучуватися, адже все тільки починається. Потрібно вірити, що Полтаву ще згадає Володимир Зеленський у своєму коронному заклику «порвітє зал!».

Щодо змін. У порівнянні з першим сезоном у другому їх небагато, але є цікаві сюрпризи. Наприклад сталО на одного тренера біЛьше. Якщо ви ще не знаєте хто, то очікуйте ефіри. Інтріга бєшенаЯ, бо сПОйлером не хочу бути. Інші тренери заЛишилисЯ ті ж самі: Олена Кравець, Потап, Антон Лірник, Ігор Ласточкін, Юрій Горбунов і тренер-переможець першого сезону Сергій Сівохо. Але, КОму цікаВо, то великі літери в словАх посеред речень не просто так. Кожному тренеру, як і минулого разу дісталося по 2 команди. Тому у другий сезон «Ліги Сміху» з гала-концерту пройшло не 12, а 14 команд. Ще відбулися зміни в плані локацій. Минулого року всі ігри «Ліги Сміху» проходили у різних містах України. У цьому ж році весь сезон пройде в столиці. Але відвідувати ігри можуть не тільки жителі Києва, а і кожен охочий житель нашої планети.

репетиция галаконцерта

Репетиція гала-концерту

Щодо формату проекту. Як сказав Володимир Зеленський, «після першого сезону було багато питань щодо якості системи оцінювань і так далі, тому ми усі зібралися, подумали і вирішили нічого не змінювати». Але від себе скажу, що у цьому році гратиме багато команд-новачків і головні зміни слід очікувати від них. Тому чекаємо на ігри «Ліги Сміху» сезону 2016 року, обираємо своїх улюбленців і сміємося. А повірте, цей сезон багатий дивними, цікавими, інколи навіть фріковими командами і експериментами.

Оп, ледь не забув. Ще в цьому році на фестивалі організатори спробували такий формат, як «Stand-up». Свої виступи продемонстрували 170 коміків. І можливо слід очікувати на ще один телевізійний гумористичний проект. Але це вже зовсім інша історія…

За подіями фестивалю слідкував Ярослав Храмов

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018