Контроль: Програма цивільного захисту населення Полтави за три мільйони гривень

0

Раніше Трибуна писала про Програму цивільного захисту населення Полтави, на яку заплановано витратити більше 8 млн гривень.  Ми описали основні кроки та їх фінансування для реалізації цілей. Направивши офіційний запит до міськради, отримали інформацію про результати Програми від Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Контроль: Програма цивільного захисту населення Полтави за три мільйони гривень

Контроль: Програма цивільного захисту населення Полтави за три мільйони гривень

Програму з непростою назвою “Розвиток та удосконалення міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2017-2019 роки” затвердили  22 грудня на сесії Полтавської міської ради. За три роки (2017-2019) загальний обсяг фінансування для її реалізації сягає 8 221 000 гривень.

За цей час, відповідно до інформації на сайті Полтавської міськради, змін до Програми не вносили.

Давайте подивимось, які результати Програми були за 2017 рік (2 412 000 грн). Інформацію нам надало Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, у відповідь на офіційний запит.

– Придбання обладнання, приладів та паливо-мастильних матеріалів (ПММ) для аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного Управління ДСНС України у Полтавській області (АРЗ СП ГУ ДСНС) – 350 000 гривень – кошти на ці заходи у 2017 р. не виділялись.

– Виконання попереджувальних робіт та ліквідація надзвичайних та небезпечних ситуацій силами АРЗ СП ГУ ДСНС – 800 000 гривень. – на території міста надзвичайних ситуацій у 2017 році не виникало, на ліквідацію небезпечних подій кошториси не складаються, під акт виконаних робіт надається калькуляція затрат.

Куди ідуть твої податки: три мільйони на цивільний захист населення Полтави

Куди ідуть твої податки: три мільйони на цивільний захист населення Полтави

– Оплата витрат підривних робіт – 10 000 гривень. – у 2017 році кошти виділені на виконання підривних робіт в сумі 10 000 грн.  не витрачались (загрози накопичення крижаних торосів біля міських мостів через р. Ворскла, з загрозою руйнування,  не було)

– Придбання ПММ або відшкодування витрат при роботі водовідкачувальної техніки великої потужності – 55 000 гривень – масштабних підтоплень, під час яких задіюється зазначена техніка до роботи на безоплатній основі, за умов забезпечення або вішкодування коштів за ПММ у 2017 році, не виникало.

– Відшкодування витрат/придбання ПММ, при проведенні піротехнічних робіт силами АРЗ СП ГУ ДСНС – 30 000 гривень – відповідно до договору про відшкодування коштів, витрачених АРЗ при проведенні робіт з виявлення, транспортування та знищення вибухонебезпечних предметів – відшкодовано в сумі 10 266,80 грн.

– Оплата робіт по відкачуванню вод асенізаційними автомобілями – 15 000 гривень – загрози підтоплень осель мешканців міста у 2017 році не було.

– Укладення договорів на створення та накопичення міського матеріального резерву – 500 000 гривень – договори укладаються з постачальниками матеріалів на бюджетний рік, витрати на придбання здійснюються тільки в разі виникнення надзвичайних  ситуацій  та небезпечних подій. У 2017 році надзвичайних ситуацій та  небезпечних подій, потребуючих витрат з матеріального резерву,  не було.

Куди ідуть твої податки: три мільйони на цивільний захист населення Полтави

Куди ідуть твої податки: три мільйони на цивільний захист населення Полтави

– Придбання обладнання, приладів, інвентарю, спорядження, матеріалів, промислових засобів захисту органів дихання (ПЗЗОД) від небезпечних хімічних речовин (НХР) – 250 000 гривень. – управлінням здійснено придбання мат.цінностей  на суму 237 544,64 грн. (намети, бензогенератори, печі опалювальні, вимірювальні прилади, протигази, ємності харчові та термоса, обігрівачі електричні, столи, табуретки, розкладачки, прожектори, стрічка огороджувальна, сигнальні жилети).

– Придбання обладнання, приладів для підрозділів Полтавського міськрайонного управління Головного Управління ДСНС України у Полтавській області, 1 Державного пожежно-рятувальний загону головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій  у Полтавській області – 250 000 гривень – асигнування на вказані заходи не передбачались кошторисом на 2017 р.

– Оплата витрат за продовольче та речове забезпечення при ліквідації надзвичайних ситуацій та небезпечних подій – 50 000 гривень – надзвичайних ситуацій не виникало, витрати не здійснювались.

– Придбання обладнання, приладів, матеріалів та виконання робіт для забезпечення заходів оповіщення населення – 10 000 гривень – витрати не здійснювались, у зв’язку зі змінами в законодавстві щодо організації оповіщення про загрозу виникнення  надзвичайних ситуацій (Методичне керівництво щодо створення та функціонування систем оповіщення всіх рівнів здійснюється ДСНС).

Куди ідуть твої податки: три мільйони на цивільний захист населення Полтави

Куди ідуть твої податки: три мільйони на цивільний захист населення Полтави

– Укладання договорів про оповіщення населення міста FM радіостанціями та запис текстів звернень до населення на носії CD – R та DVD – R/ – 7 000 гривень – договори укладаються на бюджетний рік, записи на дисках про оповіщення нанесені давно, щорічно переглядаються щодо пошкодження, при потребі відновлюються, витрат в поточному році не було.

– Підключення телефонів держустанов до системи централізованого виклику – 15 000 гривень –  усі установи, телефони яких підлягають підключенню до стійки СЦВ підключені давно, витрати коштів відбуваються при  внесенні змін керівного складу, телефонів, – у 2017 році змін не відбувалось.

– Організація оповіщення керівного складу через операторів мобільного зв’язку (укладення договорів) та придбання обладнання, пристроїв, програмного забезпечення для створення міської системи централізованого виклику – 70 000 гривень –  придбано мобільний телефон за 998,70 грн, підключено програму для створення SMS розсилок, укладено договора з ТОВ Київстар на телекомунікаційні послуги та послуги централізованих SMS розсилок – витрати у 2017 р. склали 1315 грн, результат досягнутий.

Також у відповіді на запит зазначили, що:

– Управління не має створеної в електронному вигляді інформації, а також відсутні ресурсні можливості для переведення існуючої інформації в електронний формат.

Як бачимо, кошти на визначений рік, використали не всі. Основною причиною є відсутність надзвичайних чи небезпечних ситуацій в місті. Тому ми вирішили поцікавитися, куди далі йдуть кошти, які не використали для реалізації цілей Програми:

– Ми ці кошти повертаємо назад в міський бюджет у кінці року. Мене б уже “давно розстріляли”, якби я їх не повернув, – говорить Володимир Леонов, начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Про контроль Програми цивільного захисту населення Полтави дивіться у відео Трибуни:

14 серпня 2018
13 серпня 2018