Контроль: Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві

Раніше Трибуна писала про Програму поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві. Ми описали основні кроки та їх фінансування для реалізації цілей. Направивши офіційний запит до КАТП-1628, ми отримали інформацію про результати Програми.

Контроль: Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві

Контроль: Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві

Дана програма діє у Полтаві з 2017 року, вона має в собі 18 пунктів запланових для виконання до 2021 року.

Рішенням чотирнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 16 лютого були внесені зміни. Так, наприклад, перенесення будівництва притулку вплинуло на план Програми, тому деякі з пунктів не реалізували і перенесли на 2018 рік.

– Проектувальників для притулку ми знайшли ще в грудні. Але якщо б у грудні вони почали роботи, то потрібно за документами завершити будівництво до 2017 року. За законодавством, коли закінчується фінансовий рік проект здається під ключ. Тобто за місяць усе зробити, – пояснює Майя Матвеєва.

Основні зміни у Програмі, які прийняли:

– Виконання проектно-кошторисних робіт та будівництво притулку для безпритульних тварин на 250 місць. – тепер коштує 300 000 гривень (перенесено – у 2017 році було зазначено 200 000 тисяч).

* У Програмі зазначена стерилізація тварин, але в Міністерстві ветиренарії змінили це поняття на хірургічне втручання.

– Витрати на ветеринарні послуги щодо хірургічного втручання – 300 000 грн (у 2017 – 350 000 грн)

– Відкриття інформаційного сайту – 14 000 гривень (перенесено на 2018 рік)

Читайте також: У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

– Створення єдиного міського реєстру домашніх тварин – 35 000 гривень (перенесено, у 2017 році було зазначено 5 000 грн)

– Визначення місць для вигулу домашніх тварин та місць де вигул заборонено – 1 200 000 гривень

– Придбання спецодягу для ловців бездоглядних тварин – 964 000 гривень (90 300 гривень -2017)

– Ремонт 2-х існуючих спец автомобілів ГАЗЕЛЬ 3302 – 200 000 (перенесено на 2018)

– Придбання автомобіля автомобілів ГАЗ-33023 «Бізнес борт» – 417 700 гривень (перенесено на 2018)

– Оплата праці 2-х ветеринарів – 116 000 гривень (перенесено на 2018)

– Зарплата 4-х робітників по утриманню притулку для безпритульних тварин – 153 600 гривень (перенесено 2018 рік)
Витрати на харчування тварин, та приготування їжі – 200 000 гривень ( у 2017 році – 187 200 грн)

Комунальні витрати – 50 000 гривень (пересено на 2018 рік). Далі з 2019 і до 2021 року сумма незмінна 120 000 гривень. Хоча цей вид витрат за своїм обсягом в Україні може постійно змінюватись.

Територія майбутнього притулку

Територія майбутнього притулку

Майбутній притулок для тварин планують побудувати на вулиці Заводська 1Д, за словами Майї Матвєєвої – це найкращий варіант. Серед переваг цієї території доступність для полтавців:

– Це промзона, яка зараз нікому не потрібна. Має зручне розташування, а також транспортне сполучення. Можна дістатись тролейбусом чи автобусом.Це набагато краще, ніж зараз пункту тимчасової перетримки, бо туди не так просто доїхати.

Документ про передачу в постійне користування землі для притулку

Документ про передачу в постійне користування землі для притулку

Програма визначає місця, де вигул улюбленців заборонений. Серед них, зокрема, дитячі майданчики, шкільні стадіони. Цьогоріч також з’являться чотири майданчики для вигулу тварин. Вони будуть знаходитися у парковій зоні: в авіамістечку на Браїлках, в парку воїнів-афганців на Алмазному, Сонячному і Павленківському парках.

– Наразі це паркові зони. Тому що більшість людей гуляють зі своїми улюбленцями саме там. Така територія матиме сітку на рівні росту людини, лавки, смітники, щоб прибирати за своїми тваринками. А також місце для тренування чи дресирування.

У КАТП-1628 відповідаючи на інформаційний запит вказали витрати по Програмі, які були у 2017-2018 роках:

Витрати по Програмі поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві

Витрати по Програмі поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві

Також ми поцікавилися процесом створення електронної бази чотирилапих:

– Сесія була недавно, тому фінансування ще не було, а кошти потрібні для замовлення спеціальних жетонів з QR-кодом. Найближчим часом це питання вирішимо.

Тому поки полтавці можуть реєструвати своїх улюбленців на порталі animal-id.info, а згодом отримати спеціальний жетон, який видаватимуть у КАТП-1628, коли офіційно оголосять про початок реєстрації у Полтаві.

Питання про територію для захоронення тварин знаходиться на стадії планування:

– Зараз полтавці довільно ховають своїх улюбленців. Адже для цього невідведено спеціальної території. У Гришкиному лісі, наприклад, є невеличкі пам’ятники і могилки. Тому якщо у нас з’явиться таке місце, то це буде важливим кроком. Зараз ми лише починаємо змінювати цю систему і відведення спеціального місця для захоронення тварин є у наших планах, – розповідає Майя Матвеєва.

Детальніше про контроль Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві, дивіться у відео Трибуни:

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Прочитавши програму бачу, це програма розкрадання наших грошей, адже вона відбувається за бюджетні кошти і направлена на боротьбу з наслідками, а не на знищення першопричини проблеми. В країнах Європи регуляція чисельності домашніх тварин відбувається лише силами волонтерських і суспільних організацій, саме тому відсутнє розкрадання коштів, держава лише веде жорсткий контроль за дотриманням відповідних законів, націлених на недопущення існування безпритульних тварин, створення тваринами загроз людині. http://animalsprotectiontribune.ru/obzor31.html

2018-02-23
Богдан
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: