Конституційний суд схвалив законопроект про скасування депутатської недоторканності

Конституційний суд України визнав конституційним президентський законопроект № 7203 про скасування недоторканності народних депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Конституційний суд схвалив законопроект про скасування депутатської недоторканності (фото: kurs.if.ua)

Конституційний суд схвалив законопроект про скасування депутатської недоторканності (фото: kurs.if.ua)

Про це повідомляє прес-служда суду.

Дане рішення ухвалили 19 червня.

Верховна Рада України звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України).

У пояснювальній записці до Законопроекту зазначено, що питання щодо скасування недоторканності народних депутатів України досі залишається невирішеним і не втратило своєї актуальності. Суспільна думка з цього приводу свідчить, що «гарантії недоторканності народних обранців в існуючому обсязі є невиправданими та по суті перетворилися в гарантії безкарності»

Перевіряючи Законопроект на предмет його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України, Конституційний Суд України прийшов до висновку:

– Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203).

Законопроект пропонує виключити зі статті 80 Конституції України частини 1 та 3, якими передбачена недоторканність народних депутатів, а також можливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без отримання на те згоди від парламенту.

Закон набере чинності з 1 січня 2020 року, у випадку, якщо його ухвалить Парламент.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: