Конкуренція із економією – як відбулися закупівлі управлінь міськради у 2017-2018 роках

Трибуна
13:10 | 12 жовтня 2018
0

Більше 90% закупівель, які протягом 2017-2018 років оголошували Управління виконкому Полтавської міськради, завершилися підписанням договору, а це більше 3 тис. торгів.

Картинка

Під час дослідження закупівель в Інституті аналітики та адвокації підрахували середню кількість пропозицій учасників на конкурентних закупівлях управлінь, під час яких відбувалось придбання потрібного товару, робіт чи послуг за найнижчою ціною.

Експерти виявили недостатньо високий рівень конкуренції під час процедур, що зменшує потенційну економію коштів. Середній рівень конкуренції у закупівлях всіх управлінь становить 2,7 пропозицій – для 2017 року, і 2,75 пропозиції – для закупівель 2018 року.

Рівень конкуренціхї

– Згідно із законодавством, необхідно мінімум два учасника, щоб торги відбулися. Під час дослідження спостерігали показник, вищий за мінімальний, але невисокий. Це свідчить про недостатньо високу конкуренцію. Якщо врахувати обсяги коштів, що використовуються цими замовниками, то мінімальна конкуренція на проведених закупівлях приводить до низької економії, – пояснив аналітик ІАА Олександр Довгошей.

Згідно отриманих даних, показники рівня конкуренції суттєво змінилися в останні півроку. Якщо управління ЖКГ, освіти і культури демонструють незначне зростання рівня конкуренції або цілковиту стабільність, то управління культури вдвічі менше отримало пропозицій під час закупівель. Водночас у виконкомі Полтавської міської ради в 2018 році вдвічі збільшилася середня кількість пропозицій: з 2,8 до 5. Що може збільшити потенційну економію у випадку, якщо результати проведення нових закупівель у 2-му півріччі 2018 року будуть не гіршими.

Довідково: Матеріал створений ГО “Інститут аналітики та адвокації” за співпраці з Європейським Союзом у рамках проекту “Партнери по розширенню прав та можливостей”. Зміст цього документу є відповідальністю виключно Інституту аналітики та адвокації у проекті PiE і ніяким чином не може сприйматися, як погляд Європейського Союзу.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: