Конфлікт у Біликах досяг піку: населення в будь-який момент готове знищити свинокомплекс

Конфлікт у смт Білики навколо свинокомплексу загострюється – активісти продовжують відстоювати власну думку, вони розкидали гілки та облили їх гасом, корма для свиней вже два місяці не завозяться, а працівники бояться втратити свою роботу. Окрім цього, корму на території залишився один мішок, якого вистачить на 1-2 дні, після чого 40 000 свиней загинуть. Сьогодні, 22 жовтня, журналісти «Трибуни» побували у свинокомплексі, поспілкувалися з начальством, працівниками та мітингувальниками.

IMG_2933

– Якщо не буде кормів, то годувати тварин ми не зможемо. На площадці буде складуватися гора трупів і хай тоді органи влади дивляться, що робити далі, – зауважив заступник директора ТОВ «Сільські традиції» Роман Калатур.

Починаючи з 8 вересня робота свинокомплексу «Сільські традиції» заблокована переважно місцевими мешканцями – перекриті шляхи вони обумовлюють тим, що не дадуть можливості підприємству завести на територію свинокомплексу корма для годування тварин. Вони ставлять перед підприємством єдину вимогу – негайно його закрити.

– Ми просто хочемо, щоб його [підприємство – ред.] закрили. І все. Або ж нехай йдуть геть. Нехай свинокомплекс перевезуть в Росію, там земель багато, – розповідають мітингувальники.

IMG_2936

Жителі мотивують негайне закриття порушенням підприємством норм екологічного законодавства.

– Цей факт не відповідає дійсності, оскільки вся дозвільна, проектна, контролююча документація абсолютно підтверджує те, що свинокомплекс працює в правовому полі. Люди вийшли на цей мітинг, скаржачись на нестерпний сморід. Ви хоч щось відчуваєте зараз? Ні! Всі люди абсолютно спокійно ходять, без протигазів, і не втрачають свідомість від нестерпного смороду, про який всі говорять, – зазначив Роман Калатур.

Безымянный

Чоловік додав, що звинувачуючи підприємство у погіршенні стану питної води в колодязях – це не відповідає дійсності.

– Ми провели аналіз у приватних домоволодіннях. На території п’яти домоволодінь, розташованих неподалік від комплексу – вода придатна для пиття та впливу свинокомплексу на якість цієї води немає.

Наразі на свинокомплексі залишився один мішок корму, якого вистачить максимум на два дні годування свиней. Після цього кормів на території підприємства не буде та 40 000 свиней загинуть.

– За відсутності кормів загибель тварин буде розвиватися в геометричній прогресії. А 40 000 трупів свиней, які одночасно знаходитимуться на невеликій території, на якій немає ніякого обладнання для утилізації трупів – це буде розповсюдження трупного яду, який сягне і Полтавської області, і Харківської, і Київської.

Роман Калатур розповів, що на сьогоднішній день від очікує від мешканців Біликів чого завгодно. Він наводить приклад:

– Навіть сьогодні, під’їжджаючи до комплексу, я бачу купу дерева, гілок, які облиті соляркою. Заходячи на підприємство я в свою адресу чую, що «Спалимо і тебе, Калатур, разом з цим комплексом. Це не люди, це – злочинці.

IMG_2934

Радник генерального директора «Белгранкорм» Євгеній Ноздрін зазначив, що 18 жовтня вийшов наказ про призупинення господарської діяльності виробництва ТОВ «Сільські традиції»:

– Все, що зараз відбувається – повне беззаконня. На сьогоднішній день припинені роботи по заплідненню та опломбовані лабораторії. Призупинив роботу забійний цех. Люди потрапляють під скорочення не тому, що ми їх скорочуємо, а тому що ми змушені, це форс-мажор. Ми вийшли до активістів і сказали, що призупинили діяльність виробництва. Те, чого вони домагалися. Ми говоримо їм, щоб вони дозволили ввозити комбікорми, щоб сьогодні не померли тварини. Адже вони не винні. Сьогодні вже почався підвищений падіж.

Безымянный

Пан Євгеній зазначив, що на неодноразові звернення з проханням допомогти, державна влада та силові структури в цьому жодної участі не приймали.

– Протистояння посилилися до такого ступеня, що сьогодні люди поклали дрова і гілки, облили їх гасом і готові підпалити. Це вже надзвичайний стан.

Сьогодні головний засновник наказав реалізувати маленьких поросят, щоб вони не загинули – віддати їх безкоштовно людям:

– Але нам не дає дозволу ветлабораторія.

Працівники комплексу занепокоєні – кожен з них може втртити своє робоче місце.

– Куди ми підемо далі? Більше роботи ми собі тут не знайдемо.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: