Конференція у Полтаві на два дні об’єднала різні конфесії

0

V Всеукраїнська наукова конференція «Держава і Церква в новітній історії України» розпочала свою роботу у Полтаві 19 листопада. Вона відбулася у приміщенні Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Screenshot_1

У ході дводенної конференції працювали тематичні секції, робота яких була спрямована на розгляд питань, пов’язаних із православ’ям у ХХ-му, ХХІ-му століттях, греко-католицькими і римо-католицькими конфесіями новітньої доби.

20 листопада відбувся круглий стіл «Митрополит Андрій Шептицький в історії УГКЦ». Він був приурочений до 150-ї річниці з Дня народження Митрополита.

Митрополит Андрій Шептицький бачив розвиток української держави, її становлення, процес соборності нашої держави саме в об’єднанні церкви. Церква коли є єдина, вона стає гарною платформою для того, щоб народ думав і діяв, як єдиний, — розповів отець Максим Кролевськийю.

Місце проведення конференції обрано не випадково. Ще Володимир Пащенко організував у Педагогічному університеті наукову школу, яка займається вивчення державно-церковних відносин. Школа продовжує свою роботу і в наш час, її учні вивчають проблеми взаємодії держави та церкви.

На конференції були присутні понад 80 вчених-істориків та релігієзнавців, представники церков та громадськості з усієї України.

За матеріалами наукової конференції опубліковано збірник наукових праць. Видання профінансувала обласна державна адміністрація.

Юлія Злепко

20 жовтня 2018
19 жовтня 2018