Кому полтавці готові довірити місто? Рейтинги потенційних кандидатів та партій

Уже майже рік Полтава перебуває в режимі «політичної турбулентності». Враховуючи наближення місцевих виборів, депутати та інші посадовці починають до них готуватися, використовуючи найрізноманітніші методи. Експерти Інституту аналітики та адвокації провели соціологічне дослідження, щоб дізнатись симпатії полтавців та ставлення до основних проблем міста.

Розглянемо рейтинги політичних партій та потенційно можливих кандидатів на пост міського голови.

Ми поцікавилися в респондентів, за кого з кандидатів вони віддали б свій голос, якби вибори на посаду міського голови відбувалися наступної неділі. Суттєвим у результатах опитування з цього питання є фактор невизначеності людей: 18,13% полтавців не змогли назвати політика, якому б вони воліли віддати свій голос.

Іншим цікавим аспектом є порівняно невеликий відрив між кандидатами, що посіли б 2-6 місця.

Антирейтинг кандидатів у міські голови

На противагу питанню щодо симпатій, у полтавців запитали про те, за якого кандидата у міські голови вони не проголосували б у жодному випадку. Найвищі показники несприйняття громадянами мають Олександр Мамай (23,48%) та Андрій Матковський (17,73%). Незначну різницю у співвідношенні рейтинг-антирейтинг має Олександр Шамота: його показник антирейтингу – 8,64%.

Серед потенційних лідерів найнижчі показники антирейтингу мають Юрій Бублик (2,44%) та Олександр Удовіченко (1,22%).

Рейтинг політичних партій

За результатами опитування, на даний момент реальний шанс потрапили до міської ради мають лише 3 політичні партії: «Слуга Народу» (49,34%), «Голос» (5,59%) та «Опозиційна платформа «За життя» (5,38%). На межі прохідного бар’єру знаходяться партії «Батьківщина» (4,67%) та «Рідне місто» (4,27%).

Як бачимо, зі значним відривом лідирує партія «Слуга Народу».

Ще одним «відкриттям» опитування є доволі низькі показники партій, що наразі представлені у міській раді, але станом на сьогодні могли б не набрати прохідний відсоток. Це партія експрезидента України Петра Порошенка «Європейська солідарність» (3,40%), ВО «Свобода» (1,42%), «Самопоміч» (1,12%), «Совість України» (0,61%) та «Соціал-Демократична партія» (0,20%).

Довідково:

Соціологічне дослідження проведене за кількісною стратегією у місті Полтава з 15 по 23 червня 2019 року в форматі анкетного опитування за місцем проживання. Вибірка репрезентативна за статтю та віком. В опитуванні взяли участь 1968 респондентів, з них 54% – жінки, 46% – чоловіки. Похибка дослідження – 2,2% з імовірністю 0,950.

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Я не поняла,це біьшість обрали б Мамая???Чи шо? А кого опитували – бабусів, судячи з усього?(

2019-07-10
Дуня
Відповіcти
2

Бублик такі свята влаштовує, у Верховну раду людей возе на екскурсії, ще й комусь не такий.

2019-07-10
Віка
Відповіcти
0

Шамота ще не був міським головою,а вже має антирейтинг, воно ото треба було)

2019-07-10
Катя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: