Комсомольськ перейменували на Горішні Плавні. Реакція соцмереж

Роман Грицун
13:05 | 21 травня 2016
2

Верховна Рада України виконуючи закон про декомунізацію перейменувала місто Комсомольськ Полтавської області на Горішні Плавні.

Сторінками соціальних мереж прокотилася хвиля обурень та критики на адресу влади. Але, поряд з цим, є люди, які з гумором та іронією реагують на зміну назви наймолодшого українського міста.

Горішні мем

Зазначимо, що міська влада колишнього Комсомольська не дуже активно долучалася до декомунізаційних процесів. Більше того: у місті хотіли провести так би мовити «семантичну декомунізацію» радянської назви: планували, що терміну Комсомольськ буде надано іншого значення, і пропонували абревіатуру КОМСОМОЛЬСЬК: КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) – Справжніх (Ь) Козаків.

Комітет Верховної Ради з питань місцевого самоврядування та Український інститут національної пам’яті назвали такий спосіб проведення декомунізації маніпуляцією.

– Маніпуляції не допоможуть – комітет ВРУ з питань місцевого самоврядування підтримав повернення місту історичної назви Горішні Плавні і це підтвердить парламент, – написав на своїй сторінці у Фейсбук Володимир В’ятрович, керівник інституту національної пам’яті.

Жителі вже тепер Горішніх плавень запросили історика на гостини:

Запрошують В1ятровича

А перші коментарі після оприлюднення інформації були такими:

Перші коменти

Цікаво, що самі містяни намагалися провести опитування з приводу зміни назви їх населеного пункту. Однак, воно було зроблене лишень на сторінці у соціальній мережі «ВКОНТАКТЕ». При цьому спільнота «Комсомольськ на Дніпрі» (а це найперша назва цього міста) виглядає аж надто комуністичною – аватар групи містить заборонені в Україні символи: серп і молот, комуністичну зірку, георгіївську стрічку.

Комсомольск на Дніпрі совок

У містян запитали їх ставлення по відношенню до перейменування міста. Свою думку висловило 3 тисячі 568 городян.

Цікаво, що 2 тисячі 369 користувачів, а це – 67.15% вважають, що ситуацію можливо виправити. 701 користувач думає, що перейменування – це маячня, але нічого з цим уже не вдієш.

Байдужість висловили 200 користувачів, і 271 людина підтримує перейменування.

Продовжуючи обговорення цієї теми, користувачі цієї спільноти висловили думку, що з поміж усіх вже оприлюднених назв, Горішні Плавні – найбільш неприємна з поміж усіх.

Комсомольськ на Дніпрі

Також мешканці міста, висловили думку, що міста перейменовують тільки окупанти.

Пипец

При цьому ніхто не звернув увагу, що назву Комсомольськ місту дала комуністична партія. Вона ж, прийшовши до влади в Україні остаточно у 1921 році, перейменувала місто Катеринослав на Дніпропетровськ, Єлисаветград на Зінов’ївськ, Кірове, а вже потім – на Кіровоград. Юзівка отримала назву Сталіно, а лиш за тим – Донецьк.

Один із користувачів апелював до того, що декомунізація має повертати містам історичні назви, але Комсомольськ – це і є назва історична.

Траплялися у соціальних мережах і звинувачення на адресу жителів міста, з приводу того, що вони самі через свою бездіяльність винні у тому, що Комсомольськ отримав назву, яка їм же і не подобається. Цю думку вислови журналіст газети «День» Богдан Проскуров:

Проскуров

Історична довідка про місто Горішні Плавні тепер вочевидь матиме такий вигляд:

Горішні Плавні — місто обласного підпорядкування в Полтавській області. Дата заснування населеного пункту — 29 листопада 1960 року. Було засноване під назвою Комсомольськ на Дніпрі. Статус міста районного підпорядкування одержано 24 квітня 1972 року (до цього місто називалося селище міського типу Комсомольськ-на-Дніпрі). Засноване на землях села Низи.

Статус міста обласного підпорядкування одержано 6 квітня 1977 року.

В часи Української незалежності місто називалося Комсомольськ.

19 травня 2016 року народні депутати України більшістю проголосували за Проект Постанови №4085 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», перейменувавши Комсомольськ на Горішні Плавні.

Горішні Плавні розташовуються на лівому березі р. Дніпро, за 16 км від міста Кременчука і за 90 км від обласного центру — Полтави.

В той же день, коли перейменовували Комсомольськ Верховна Рада загалом ухвалила три постанови про перейменування населених пунктів в Україні, Дніпропетровськ перейменовано на Дніпро, а місту Дніпродзержинськ повернуто історичну назву – Кам’янське. Під час перейменування міста-мільйонника Дніпропетровська Андрій Парубій зазначив:

– Дніпро став одним із символів нашого опору російській окупації, російській імперії». За його словами, перейменування мільйонника стане символом шани місцевій громаді та історії міста. На карті України не буде жодного міста з назвою колишніх катів і тих, хто вбивав наших дідів та прадідів, і наш обов’язок – завершити декомунізацію, – підкреслив спікер.

Тож поки що на основі аналізу сторінок із соціальних мереж, бачимо, що мешканці Горішніх Плавень зовсім не раді таким назвозмінам, і висловлюють своє обурення на адресу політиків, які провели декомунізацію.

Цікаво, що головний портал міста – сайт міської ради ще досі не оприлюднив цю інформацію.

Сайт комса

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

СТОСОВНО ДЕКОМУНІЗАЦІЇ ТАК… АЛЕ ПОВЕРТАТИ СТАРІ НАЗВИ ЗА РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ЖАБКИ ТА ПОРТЯНКИ СЕЛАМ ЯКІ ПИШУТЬ, ЩО НАЧЕБТО ТАК НАЗВАНІ ЯКЩО НЕ ФЕЙК ВАТИ.. ТО ЦЕ ДІЙСНО ДЕБІЛІЗМ!

07:34 | 29 Вересня 2017
Олесь
Відповіcти
0

хорошо что Херсон не попал под коммуникацию)))))

15:04 | 21 Травня 2016
Енотик
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: