Трибуна

Незалежна преса Полтави
+23°

Компанії з чорного списку АМКУ отримали за рік майже півмільярда на тендерах ProZorro

Понад 460 млн грн на тендерах ProZorro отримали за 2016 підприємства, які знаходяться в чорному списку Антимонопольного комітету – повідомляє сервіс онлайн-моніторингу OpenDataBot.  Що найцікавіше – таким компаніям де-юре мають відмовляти в участі в закупівлях. Як замовникам і громадянам дізнатися про імена чорного списку?

Компанії з чорного списку АМКУ отримали майже півмільярда на тендерах ProZorro. Фото: zn.ua

Компанії з чорного списку АМКУ отримали майже півмільярда на тендерах ProZorro. Фото: zn.ua

OpenDataBot наводить графік переможців українських тендерів, які перебувають у “чорному списку” АМКУ. Як бачимо, під кінець 2016 року їхній приріст суттєво збільшився.

Переможці тендерів із чорного списку в 2016 році

Хто опиняється в чорному списку?

Це компанії-порушники ЗУ “Про захист економічної конкуренції”, а здебільшого його положень:

  • пункт 1 статті 50;
  • пункт 4 частини 2 статті 6.

Вони стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Згідно з ЗУ “Про публічні закупівлі”, таким учасникам замовники послуг на тендерах мають відмовляти. А якщо точніше – ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

1. Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо:

4) суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Витяг із Статті 17 ЗУ “Про публічні закупівлі”

Як є і як бути?

OpenDataBot зазначає, що сповіщатиме замовників у ProZorro про належність компанії-виконавця до чорного списку Антимонопольного комітету.

Ми починаємо відстежувати це питання. Якщо серед кандидатів буде компанія з чорного списку АМКУ, ми надішлемо замовнику цю інформацію на електронну пошту.

Крім цього, ми плануємо сповістити про це компанії, які програли в тендері. Така інформація може дати можливість учасникам тендеру оскаржити його результати.

OpenDataBot

Наразі про наявність порушень учасниками згаданого закону сповіщає лише портал youcontrol. Цей реєстр інформує про підприємство з багатьох аспектів, у тому числі – у розділі “Публікації” – про рішення АМКУ про порушення, якщо такі є. Проте користування порталом є платним, тому доступ до інформації не є повністю відкритим.

Інформацію про порушення можна знайти в базі АМКУ.

Наприклад, адмінколегія Полтавського обласного відділення АМКУ за 2016 рік внесла в чорний список 10 підприємств, які брали участь у місцевих тендерах. За три роки ведення реєстру (списку) територіальне відділення зафіксувало понад 50 порушень, серед них і ФОПами.

Довідка: Цей реєстр перебуває у відкритому доступі на сайті АМК у розділі про Держзакупівлі.

Написати коментар

Останнi новини:

23 Червень 2017
Протестують проти того, що перукарні, у якій працюють, вимкнули електроенергію. Хоча, за словами жінок, жодних боргів перед енергетиками заклад не…
photo_2017-06-23_18-48-52
23 Червень 2017
23 червня о 18 годині полтавці зібралися біля будівлі колишнього кінотеатру Котляревського. Вони вимагають  припинити будівельні роботи,  які там ведуться…
діа
23 Червень 2017
НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 22 червня 2017 року №394-рш про відкликання банківської ліцензії та…
Грушевський
23 Червень 2017
23 червня 1917 Українська Центральна Рада опублікувала Перший Універсал. Цей документ сказав, що Україна має бути вільною, а її політичний…