Колишній гадяцький міський голова допомагає брату підприємцю отримувати підряди

Колишній мер міста Гадяча Тетяна Савченко допомагає своєму брату Руслану Савченку отримувати підряди від комунальних та державних підприємств міста.

До кінця 2019 року жителі Гадяча мають побачити оновлений парк «Перемога». Для цього комунальне підприємство «Комунсервіс» провело тендер. Запропонована ціна за виконання підряду не перевищувала дозволеного порогу для робіт – 1 498 000 гривень (від 1,5 млн мають проводити конкурс). Це дозволило КП підписати прямий договір з приватним підприємством «Макрін».

Засновником та керівником даного підприємства є Руслан Миколайович Савченко. Його фірма вже взяла участь у 34 закупівлях, усі вони — неконкурентні. Більша частина підрядів отримана від державних установ Гадяча (Гадяцька спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. Є. П. Кочергіна Полтавської облради, виконавчий комітет Гадяцької  міської ради, Гадяцька міська рада, КП «Комунсервіс»).

14 липня з цією фірмою підписали договір на реконструкцію парку «Перемога» за 1 365 797 гривень. Загалом з цим КП підприємство вже має 14 договорів на загальну суму 4 813 662 гривень. Тобто комунальна установа міста є ТОП-замовником ПП «Макрін».

Посаду міського голови Тетяна Савченко займала протягом 13 років. Наразі вона є в списках членів виконавчого комітету Гадяцької міської ради.

Збіг прізвища, по-батькові, місця проживання і отримання підрядів від місцевих установ вказує на родинні зв’язки між Русланом та Тетяною Савченко.

— Тут може бути опосередкований вплив на тендерний комітет організатора торгів, адже комунальні підприємства фінансуються саме з міського бюджету. Тому ми не можемо сказати, що такий вплив може порушувати Закон України «Про публічні закупівлі», — зазначає Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

І хоч ЗУ такі дії не порушують, але логічну причину таких дій родичів не важко пояснити.

До речі, свій перший підряд фірма Руслана Савченка отримала саме від Гадяцької міської ради. Тоді мали провести капітальний ремонт тротуарних доріжок по вулиці Полтавська за 194 008 гривень.

Читайте також: Як Гадяцька міська рада втратила майже 1,5 млн гривень на публічних закупівлях

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: