Колорит виражається тільки у мові містян. Полтава очима туриста

Трибуна
2017-06-04
1

Сьогодні я вперше у Полтаві. Тому хочу поділитись враженнями про місто, яке ви самі прекрасно знаєте. Напишу про Полтаву, якою її бачить турист.

18948779_2146261242266981_1428545434_o

Мене звати Аліна і я подорожую Україною. У Полтаві я вперше. Оскільки я з Тернополя, добиралась до вашого міста поїздом 16 годин. Все це чудове добирання було б печальним, якби я не так сильно любила поїзди і подорожувати ними.

Виходить логічним, що перше, що я побачила в Полтаві – це залізничний вокзал Полтава-Київська. Екстер’єр – типовий вокзал в стилі класицизму із великими арочними вікнами з фасадної сторони та сторони перону. Інтер’єр – маленький зал світлих тонів із великою люстрою, жахливими метало-пластиковими дверима і великою кількістю рекламних постерів в стилі «вирви око». Цей випадок відноситься до тих, коли краще нічого не покращувати.

Вокзал Полтава-Київська

Вокзал Полтава-Київська

Від вокзалу і до центру міста, яким є Корпусний сад оточений дорожнім кільцем, веде півтора кілометрова Каштанова алея (вул. Соборності), на початку якої на високому п’єдесталі стоїть статуя невідомої мені персони. Не без допомоги всевидячого ока Google, я визначила, що це пам’ятник О.І. Зигіну – генералу-лейтенанту радянської армії.

Пам'ятник О.І. Зигіну

Пам’ятник О.І. Зигіну

Дорога до Корпусного саду в мене зайняла майже сорок хвилин, оскільки я вирішила пройтись пішки, хоча маршрутки тут майже всі їдуть до центру, але в них є деяка особливість. Ніхто не звертає увагу на номер маршрутки, всі дивляться на кінцеву станцію. Якщо Вам доведеться їздити полтавським громадським транспортом, питання: «А, з якими номерами маршрутки їдуть до Огніївки?» тут не проходить. В відповідь Ви почуєте щось типу: «Та оно ж питайтесь у водія» або «Так вам на ті, де написано «Огніївка»».

Кадетський корпус

Кадетський корпус

Кадетський корпус – найвизначніша, найпопулярніша, найбільш розвалена споруда міста. Говорять, що в будівлі на стільки великі коридори, що кадети там їздили верхом на конях. Зараз же, кожного року в Полтаві відбувається «флешмоб» з підпалу корпусу, а також пару останніх років там проводились арт-події.

Кадетський корпус

Кадетський корпус

Будівля в аварійному стані, але пробратися до неї не є складною задачею. На мою думку, Кадетьський корпус може стати потужним туристичним об’єктом.

Кадетський корпус

Кадетський корпус

Кадетський корпус

Кадетський корпус

Корпус є частиною круглої площі, яка має назву «Корпусний сад». Від неї були побудовані вісім вулиць. В центрі площі стоїть височезна стела на верху якої знаходиться «щось» із чого стирчить два прапори: синьо-жовтий і червоно-чорний. Після довгого вдивляння в статую і тяжких аналітичних процесів, я прийшла до висновку, що на верхів’ї колони розміщений золотий орел. Знову, з допомогою Google я дізналась, що це монумент Слави 1811 року.

Пам'ятник Слави

Пам’ятник Слави

Біля Корпусного саду є підземний торговий комплекс, який з’єднує площу і пішохідну частину вулиці Соборності. На ній завжди людно, бо вздовж вулиці є багато кав’ярень та ресторанів.

Пішохідна частина вулиці Соборності

Пішохідна частина вулиці Соборності

На цій же вулиці розміщений театр ім. Гоголя, за яким стоїть пам’ятник Марусі Чурай. Через триста метрів вулиця розділяє два невеличкі парки: Сонячний і Петровський.

Театр ім. Гоголя

Театр ім. Гоголя

Лицем до перпендикулярній вуличці сторони парку стоїть ще одна архітектурна пам’ятка Полтави (прошу зауважити, що вона діюча) – Краєзнавчий музей. Він збудований у стилі українського модерну, з використанням національних мотивів: кам’яне різьблення, шестикутні вікна, башти на фасаді будівлі. В інтер’єрі використана кераміка та її різновидами. Оскільки Полтавщина – це край гончарства, будівля виглядає гарно і гармонічно.

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Експозиції музеї представлені на трьох поверхах. Перші два – історія краю, третій поверх присвячений мистецьким здобуткам Полтави – гончарство і вишивка. Я вперше побачила таку будівлю, і вона мені сподобалась.

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

І знову повернемось до вулиці Соборності, бо закінчується вона пам’ятником Івану Мазепі, біля якого знаходиться невеликий сквер і Кафедральний Собор.

Пам'ятник Івану Мазепі

Пам’ятник Івану Мазепі

А вже далі за ним знаходиться пам’ятний знак Полтавській галушці та третя відома споруда в Полтаві – Біла альтанка.

Пам'ятник Полтавській галушці

Пам’ятник Полтавській галушці

Біла альтанка

Біла альтанка

Як кажуть жителі полтавчани про місто: «Полтава – зєльона, красіва і спокійна». Побувавши тут, я зрозуміла звідки такий опис. У місті багато дерев, алей, парків. Є гарна архітектура. А головне – ніхто, нікуди не поспішає. Всі основні архітектурні пам’ятки находяться на одній вулиці, довжиною в 3,5 кілометри. Деколи здається, що пам’ятники в Полтаві хочуть зробити просто високими, і не важливо, чи видно людині що там на п’єдесталі.

Колорит міста виражається тільки у мові полтавців. Тут є що показати туристам, але ніхто це не використовує. Наприклад, Кадетський корпус. Потрібно просто зробити його не аварійним, я вже не кажу про реставрацію. Дійсно, в його теперішньому стані є свій шарм, його просто потрібно зробити безпечним і відкрити для відвідувань. Також, це справді хороша арт-платформа.

18926445_2044637875763451_1886336710_o

Аліна Сторож

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Полтава- чудове мiсто!!! Завiтайте!

2017-06-11
Olga
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: