Колектив Полтавської обласної філармонії підтримує бійців АТО з перших днів військової агресії

2

Пліч-о-пліч на війні та в тилу. Доки одні боронять країну, інші допомагають їм, підтримують морально. Полишивши всі хвилювання та острахи вони щораз відправляються у самісіньку зону бойових дій, аби своєю мелодією нагадати бійцям про мирне небо та їх родини, а також привезти необхідні речі.

koli-grimlyat-garmati-muzi-movchat.

Колектив Полтавської обласної філармонії підтримує хлопців з 2014 року, з перших днів військової агресії. Зі слів директора Олега Тищика, вони намагаються показати свою небайдужість на ділі, а не на словах, люди налаштовані патріотично

Маріуполь, Володарське, Северодонецьк, Артемівськ, Красноармійськ, Щастя

Разом з бійцями війну на власній шкурі відчули і виконавці. Вони їздили у Маріуполь, Володарське, неодноразово виступали на блокпостах, якраз перед новим роком була насичена програма.

koli-grimlyat-garmati-muzi-movchat._3

Фото: filarmonia-poltava.org.ua

– Наші солісти Микола Гармаш, Наталія Іванченко, і заслужений артист України Василь Панчук, відвідували місто Щастя, Северодонецьк. Диканська районна рада й Адміністрація декілька разів їздили зі заслуженою артисткою України Оленою Білоконь під саму Горлівку, що на передовій. Там буквально декілька кілометрів до сепаратистів. Також на кордоні був у нас і Ігор Година, –  говорить Олег Тищик.

Колектив філармонії загалом співпрацює з волонтерськими групами та працює спільно з громадськістю. В серпні місяці, на День незалежності їздили в Артемівськ, Красноармійськ, до наших бійців. Своїми вони вважають не лише полтавських хлопців, а й представників з усіх областей України.

У жовтні на День ракетника учасники ансамблю «Полтава» їздили на кордон Дніпропетровської та Донецької областей, до хлопців, які саме займаються ракетною справою. Зі слів чоловіка, поїздка видалася тяжкою, тому що автобус був недуже в гарному стані, але люди з розумінням поставилися до ситуації, так як хлопцям там ще гірше. Те що розповідають артисти – це умови, в яких перебувають бійці.

koli-grimlyat-garmati-muzi-movchat._0

Фото: filarmonia-poltava.org.ua

– Хлопці живуть в закинутих фермах, де тільки можна. Тому що населення налаштовано неоднозначно, не за і не проти. 50% підтримують наших , а решта – «скільки волка не годуй, а він все в ліс дивиться». От така ситуація зараз, – продовжує директор філармонії.

Ситуації були різні

Зважаючи на небезпеку, артисти не довго перебувають у зоні АТО, «відіграли концерт та поїхали». Лише одного разу Олена Білокінь перебувала там два дні з ночівлею. Але ситуації були різні.

– От ми граємо концерт, а в цей час повідомляють про наступ диверсійної групи у складі 80-ти чоловік. Через силу другий концерт артисти ще відпрацювали і швиденько з відти тікати. Тому що існує небезпека для життя. В цей час бійці спокійно взяли зброю до рук і продовжили слухати.

Хлопці радіють, продовжує чоловік, іноді пускають скупу чоловічу сльозу, тому що згадують родину, дітей. Тим паче довгий час з ними не бачились.

Реабілітація на місцях

Колектив філармонії (виконавці, солісти) – допомагають не лише у на сході, а й працюють на місцях, допомагають бійцям реабілітуватися вже на Полтавщині.

– Ми доносимо людям пісню, намагаємося принести якусь радість в їхні сірі будні, тому що будні у них дійсно тяжкі. Артисти приїжджають і дають надію на те, що буде мир, що країна буде далі розвиватися, як потрібно, згідно Революції Гідності, – говорить Олег Тищик.

У грудні колектив філармонії готується з волонтерами до поїздки в Маріуполь, можливо відвідають Костянтинівку. Вони завжди співпрацюють з волонтерськими групами, тож вирушають до АТО не з порожніми руками.

– Зал філармонії зараз не функціонує, тому що була пожежа, на даний час ми працюємо в фойє. А на тому місці люди цілодобово плетуть маскувальні сітки. Майже цілодобово, хіба що вночі не плетуть. Приходять жіночки, приходять всі небайдужі і долучаються до спільної справи, – додав чоловік.

Зі слів директора, таким чином вони надають змогу небайдужим людям втілювати свої доброчинні справи, тому що це не менш важливо.

koli-grimlyat-garmati-muzi-movchat._2

Фото: filarmonia-poltava.org.ua

– Жодного воїна, якого ми зустріли за день перебування в зоні АТО, не залишили без подарунка і без уваги. З поїздки ми вже поверталися втомлені, однак щасливі. З відчуттям, що зробили гарну справу. Ці поїздки надовго залишаться в пам’яті кожного і, якщо трапиться така нагода, ми поїдемо ще. Адже і піснею, і словом ми теж наближаємо перемогу, що так потрібна українському народу, – поділилася своїми враженнями на сайті філармонії Наталія Іванченко, ведуча концертів, артистка розмовного жанру.

Олена Костиря

20 липня 2018
19 липня 2018