Коаліція «Прозорі Ради» дослідила можливість полтавців впливати на рішення міськради

Трибуна
2019-05-20

«Прозорі Ради» виявили порушення у нормативно-правових актах та склали лист рекомендацій.

Протягом року Всеукраїнська коаліція «Прозорі Ради» досліджувала рівень імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень. Юристи проаналізували 9 нормативно-правових актів. Серед них – Статут територіальної громади, регламенти Полтавської міськради та роботи виконкому, Положення про постійні комісії та 5 рішень міськради про внесення змін до положень, регламенту та порядку розгляду електронних петицій.

Використовуючи методологію, аналітики встановили рівень імплементації Полтавською міською радою інструментів громадського контролю – 64%. За закріплення на рівні документів, які регламентують роботу ради – 96%, за імплементованість – 46%, а за придатність до використання – 50%.

В процесі аналізу виявили декілька порушень. Зокрема в Регламенті міської ради не закріплений порядок оприлюднення результатів поіменного голосування на офіційному сайті в день голосування. Також в результаті дослідження встановили, що Полтавська міська рада належним чином виконує лише 3 з 14 інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень.

Серед основних рекомендацій, які отримала Полтавська міська рада від Коаліції:

  • Зменшити кількість підписів під вимогою проведення громадських слухань за ініціативою мешканців громади з 500 до 250 осіб;
  • В анонсі про пленарні засідання зазначати інформацію про порядок денний та порядок доступу громадян на них;
  • Удосконалити сайт, додавши опцію, яка надає можливість переглядати файли, які містять інформацію про результати поіменне голосування одразу на сайті, без необхідності скачувати їх;
  • Запровадити технічну можливість автоматичної фіксації дати оприлюднення всіх рішень виконкому ради, протоколів, висновків та рекомендацій на офіційному сайті;
  • Запровадити практику оприлюднення всіх проектів рішень ради та виконкому за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: