Київська районна рада переходить на систему електронних закупівель «ProZorro»

Полтава є одним з перших регіонів, які долучилися до пілотного проекту системи електронних закупівель через систему «ProZorro». І починаючи з Департаменту охорони здоров’я, естафету перейняв Октябрський район. 26 січня про запровадження системи «ProZorro» оголосили і депутати Київської райради.

IMG_2285[1]_1500x1125

Через систему електронних державних закупівель проводять закупівлі товарів вартість яких не перевищує 200 тисяч гривень. Основна мета впровадження – забезпечити максимальне використання та економії бюджетних коштів. Зокрема, голова Київської райради Сергій Синягівський очікує, що завдяки цій системі вони зможуть подолати всі проблеми у сфері державних закупівель та побороти корупцію.

Система «ProZorro» визнана унікальним явищем, запровадження якої було підтримано державою, громадським сектором та бізнесом. Система електронних закупівель створена для того, щоб забезпечити прозорість проходження процесу, розвивати конкуренцію, дати можливість кожному окремому громадянину контролювати бюджетні кошти, а бізнесу моніторити рівень цін.

Нам приємно, що Київська райрада проявила ініціативу і хоче приєднатися до системи «ProZorro». На прикладі Октябрського району можу сказати, що вже вдалося закупити пальне на 15% дешевше ніж на заправних станціях. На 24 тисячах зекономили 3,5 тисячі гривень. Економія починається навіть з невеликих закупівль, – зазначає виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Нестуля.

З 1 серпня вже прийнято законопроект, який регламентує діяльність системи електронних закупівель по всій країні.

Ми вирішили не чекати та самостійно запровадити цю систему вже на початку року. Тому що всі необхідні речі закуповуються саме на початку року. У нас в райраді не такі великі суми, але все-таки кожну копійку потрібно ефективно використовувати, – додав заступник голови районної ради Владислав Контарчук.

Також, депутат міськради, координатор між «Інтитутом аналітики та адвокації» і районними радами, Вадим Ямщиков сподівається, що це не остання ініціатива по зміні та покращенню роботи в Полтаві. Нагадаємо, що введенням цієї системи у Полтавській області займається Transparency International Україна, «Інститут аналітики та адвокації» та Департамент економічного розвитку Полтавської ОДА.

Олена Костиря

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: