Кіно про Євромайдан отримало нагороду від американської телеакадемії

0

Документальний фільм  «Зима в огні»,  який розповідає про події Революції Гідності отримав спеціальний приз The Television Academy Honors від американської кіноакадемії. Ця відзнака є традиційною нагородою для стрічок, які на думку кінокритиків «надихають, підвищують обізнаність та мотивують до змін».

7902b46ad91c60ef64d8052bff80c113

Повна назва фільму – «Зима у вогні: Боротьба України за свободу». Це документальна стрічка, знята режисером Євгеном Афінеєвським за сприяння платформи Netflix.

Світова прем’єра кінострічки відбулась 3 вересня 2015 року на Венеційському кінофестивалі. Також фільм було показано у головному конкурсі на кінофестивалі в Телларайді 2015 та у секції документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі у Торонто 2015, де він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Номінант на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

«Зима у вогні» показує 93-денний період зими 2013–2014, змальовуючи такі події, як рух за громадянські права, що перетворюється на підтримувану мільйонами людей революцію та громадянську непокору. У кінострічку увійшли: інтерв’ю з протестувальниками, записи з місця подій та великомасштабний погляд на конфлікт. Прем’єра фільму на платформі Netflix відбулась 9 жовтня 2015 року.

Зима_у_вогні

Нагороду від кіноакадеміків прокоментував режисер фільму:

 – Від імені моєї країни та всієї міжнародної команди, яка працювала над фільмом, я дуже вдячний за цю нагороду. Революція Гідності багато чому мене навчила і я прагнув задокументувати її та показати світові. Ця відзнака дуже важлива для України, що продовжує свою боротьбу. Я хотів би присвятити цю нагороду усім тим, хто віддав своє життя за свободу, – сказав режисер фільму Євген Афінєєвський у своїй промові на церемонії нагородження.

В різні роки лауреатами нагороди ставали: Шоу  опри Вінфрі, серіали «Відділ новин», «C.S.I: Місце злочину».

 – Ми дуже раді, і не тільки тому, що суспільна значущість стрічки була настільки високо оцінена телеакадемією. На церемонії в Лос-Анджелесі було заявлено про унікальний краудсорсінговий досвід створення картини, через що вперше в історії кришталевих глобусів, вручених команді, було декілька. Один залишиться у американських колег, два інших – вже на шляху до України», – поділилася з Cultprostir Ліна Клебанова, одна з українських продюсерів фільму.

Під час протесту на Майдані, друг Євгена Афінеєвського зателефонував режисеру та закликав того підтримати і задокументувати події. Наступного дня Афінеєвський сів на літак до Києва.

Anti-government protests in Kiev January 25, 2014. After two months of primarily peaceful anti-government protests in the city center, new laws meant to end the protest movement have sparked violent clashes in recent days. Deadly violence erupted on both sides.

Anti-government protests in Kiev January 25, 2014. After two months of primarily peaceful anti-government protests in the city center, new laws meant to end the protest movement have sparked violent clashes in recent days. Deadly violence erupted on both sides.

Фільм було знято двадцятьма вісьмома операторами-аматорами.

Фільм отримав позитивні відгуки від критиків. На сайті Rotten Tomatoes має позитивний рейтинг 95% на основі 19 рецензій, фільму зарахований «стиглий помідор» від критиків.  Згідно агрегатору Metacritic, документальна стрічка отримала позитивну оцінку 80 балів зі 100 на основі 11 рецензій. Стівен Фербер з The Hollywood Reporter похвалив монтаж і музику фільму, але зазначив, що сам фільм місцями повторюється та надокучає через замалий історичний контекст, або завеликий огляд зростального авторитаризму путінської Росії. Джей Вайссберг з Variety написав наступне про фільм: «На відміну від «Майдану» Сергія Лозниці, Євген Афінеєвський не мав на меті мистецьку вибагливість. Його «Зима у вогні» — доступний фільм, більш звернений до телеекранів, однак обмежений однією точкою зору, яку поділяють більшість українців”. Кінокритик ScreenDaily Ден Фейнару заявив, що фільм оминає будь-яку спробу політичного аналізу, а всі камери спрямовано на людей: молодих і старих, чоловіків і жінок, християн, євреїв, мусульман, вчених та простих робітників, котрі об’єднались заради однієї мети. Він також відзначив жвавий та енергійний монтаж Вілла Знідарича. Ерік Кон з The Playlist дав фільму відмінну оцінку «A-», заявивши, що «Зима у вогні» містить напруження екшн-фільму та відчайдушну лють, а також є похмурою прелюдією українсько-російської війни.

20 червня 2018