Перелік полтавських госпітальних округів передали на погодження

У МОЗ обіцяють, що районні лікарні не закриватимуть. Однак упевнені: частині з них скоро таки доведеться перепрофілюватися. Наприклад, стати реабілітаційними центрами або осередками соціального догляду (хоспісами чи геріатричними пансіонатами).

Міністерство охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я

Чотири полтавські госпітальні округи (нагадаємо, із центрами у Полтаві, Кременчуці, Миргороді і Лубнах) передано на затвердження до центральних органів виконавчої влади. Так само, як і округи ще 12 областей і м. Київ. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.

– Хочу звернути увагу, що межі госпітального округу та адміністративно-територіального округу – це різні речі, і Міністерству не принципово, де місцева влада визначить центри. Головне – повинна бути така структура лікарень, яка забезпечує доступність кожної людини до якісної медичної послуги. Якщо виникають питання щодо прикріплення територій до тієї чи іншої лікарні – це виключно компетенція місцевої влади, – зокрема, заявив заступник міністра ОЗ Павло Ковтонюк.

Павло Ковтонюк. Фото - 5 канал.

Павло Ковтонюк. Фото – 5 канал.

Також Ковтонюк розказав, що «до міністерства та Кабінету міністрів почали надходити листи, у яких депутати різних рівнів скаржаться на «поганий» розподіл територій в рамках госпітальних округів. Це свідчить про бажання місцевої влади перекласти відповідальність за відсутність діалогу всередині громад на центральні органи влади. МОЗ України вкотре наголошує – господарювання та ухвалення рішень зараз належить до компетенції громад. Ми знаємо, що цей процес буде болючим, але Україна повинна пройти шлях від адміністративно-командної форми правління, коли з центру вказували де і що будувати, до демократичної, коли місцева влада братиме на себе відповідальність за комфорт життя своєї громади».

Згідно з нормативами, до складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис осіб.

Адміністративний центр госпітального округу – населений пункт з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформаціяЯ, що на Полтавщині буде 5 госпітальних округів. П’ятий буцімто збиралися створити у Гадячі. Але врешті ця інформація не підтвердилася. Однак у Гадячі діятиме одна з лікарень інтенсивного лікування.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: