Кіберполіція викриває нові прийоми телефонних шахраїв

Серед найбільш поширених схем телефонних шахрайств з’явилися нові, на які слід звернути увагу: оцінка банківського обслуговування, реєстрація в інтернет-банкінгу, фейкові смс-повідомлення від банку.

Кіберполіція викриває нові прийоми телефонних шахраїв

Кіберполіція викриває нові прийоми телефонних шахраїв

Працівники кіберполіції повідомляють, що телефонні шахраї здебільшого вдаються до наступних легенд:

  1. «Ваша карта заблокована»;
  2. «По карті проводяться підозрілі операції»;
  3. «Потрібно перереєструвати карту і пройти верифікацію»;
  4. «Вам прийшов платіж, але щоб зарахувати гроші, потрібні всі дані карти».

Коротко про нові прийоми телефонних афер:

Оцінка банківського обслуговування

Тобто вам дзвонять, щоб нібито дізнатися вашу думку про банк. Задають масу питань по темі, а тим часом просять назвати і секретні дані карти.

Реєстрація в інтернет-банкінгу

Зазвичай цю схему використовують з пенсіонерами. Щоб залучити більше людей старшого покоління до онлайн-операцій, деякі банки зробили максимально просту реєстрацію в інтернет-банкінгу. Таким чином, в системі досить ввести номер карти і пароль з банківського смс-повідомлення.

Як цим користується шахрай? Він прикидається, наприклад, помічником депутата, розповідає про виділення пенсіонеру матеріальної допомоги і питає номер карти, куди можна перерахувати гроші. Отримавши інформацію, починає реєстрацію в інтернет-банкінгу. Розмова при цьому не закінчує – йому ж ще потрібно вивідати пароль, який прийде в смс (може попросити назвати його, скажімо, «щоб закінчити процес перерахування грошей»). Як тільки пароль названий, злодій отримує доступ до рахунку жертви.

Підроблені СМС від банку

У деяких випадках шахраї не дзвонять жертві, а намагаються зробити так, щоб вона сама зателефонувала їм, повіривши, що вона насправді зв’язується із банком.

Спочатку злочинці надсилають повідомлення, яке спонукає людину зв’язатися з «банком». Найчастіше розсилаються СМС про «блокування карти». В кінці, зазвичай, вказується номер телефону нібито служби безпеки банку, де можна дізнатися подробиці.

Зателефонувавши на вказаний номер телефону людині, на дзвінок відповість шахрай. Він постарається заговорити жертву, щоб змусити її розкрити конфіденційні дані карти.

Більш детально з новими способами шахрайства можете ознайомитися на сайті ГУ НП у Полтавській області.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Оооо, в мене таке було про блокування карти! Довелось змінювати картку.

2017-11-07
Андрей
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: