Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус “Petya.A”

Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус «Petya.A». Наразі встановлено його причетність до інфікування близько 400 комп’ютерів.

Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус "Petya.A". Фото: cyberpolice.gov.ua

Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус «Petya.A». Фото: cyberpolice.gov.ua

Про це повідомляють на сайті Кіберполіції.

«Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області Київського Управління кіберполіції Департаменту кіберполіції НП України встановили: 51-річний мешканець Дніпропетровщини (м. Нікополь), який на файлових обмінниках та соціальних каналах мережі Інтернет виклав відео з детальним описом того, яким чином можна запустити вірус «Petya.A» на комп’ютерах. У коментаряхі до відео чоловік розмістив посилання на свою сторінку в соціальній мережі, на яку він завантажив сам вірус та розповсюдив його користувачам мережі Інтернет«, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці провели обшук та вилучили комп’ютерну техніку.

Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус "Petya.A". Фото: cyberpolice.gov.ua

Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус «Petya.A». Фото: cyberpolice.gov.ua

Під час спілкування з поліцейськими чоловік пояснив, що після хакерської атаки, яка відбулась у червні 2017 року, він завантажив вірус до свого аккаунту на файлообмінному сервері. Посилання на файл він завантажив до свого блогу(залишаючи коментарі під безкоштовним відео).

Було також встановлено перелік компаній, які вирішили скористатися загальнодержавною кібератакою та навмисно завантажували собі даний вірус для приховування своєї злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) КК України. Вирішується питання щодо оголошення чоловіку підозри.

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні системи банків та компаній України було атаковано масовим інтернет-вірусом «Petya.А».

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Ого! А тепер мєтодом дєдукції згадуємо хто не працював нормально в той час через цей вірус? Мені першою йде в голову – Нова Пошта!

2017-08-07
Діма
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: