Кіберполіція дає поради щодо маніпуляцій адміністраторів «груп смерті»

Останнім часом суспільство схвильоване частими самогубствами дітей, пов’язаними з так званими «групами смерті». Кіберполіцейські розповіли про типову поведінку зловмисників, які знаходять жертв для своєї «гри» з невідворотними наслідками.

Кіберполіція дає поради щодо маніпуляцій адміністраторів «груп смерті»

Кіберполіція дає поради щодо маніпуляцій адміністраторів «груп смерті». Фото: tsn.ua

Багато дітей та молоді з цікавості почали приєднуватися до таких спільнот.

– У більшості випадків, коли учасник задовольнив свою цікавість та намагається вийти з так званої «гри», адміністратори та «провідники» застосовують до нього прийоми шантажу: зловмисники починають погрожувати близькому оточенню підлітка, якщо він не продовжуватиме «гру» і не виконуватиме завдань. При цьому злочинці використовують інформацію, отриману безпосередньо від самого учасника або від приведених ним друзів.

Кіберполіція

Правоохоронці наголошують, що такий прийом – інструмент психологічної маніпуляції. Мета – вивести з рівноваги потерпілого та залякати його. Такі повідомлення не несуть у собі реальної загрози, адже фактично самі «адміністратори» знаходяться за межами України і не мають реальної змоги втілити свої погрози.

Кіберкопи переконані: батьки мають провести бесіди з дітьми щодо необхідних правил поведінки під час відвідування соціальних мереж. Зокрема, підліток повинен усвідомити небезпеку від розголошення власної персональної інформації – анкетних даних, місця проживання, навчання тощо.

Тобто, на думку правоохоронців, батькам слід пильніше ставитися до інтересів та способу життя дитини, а в разі виявлення тривожних ознак – пояснити підлітку необхідні правила власної безпеки і поведінки, паралельно інформувавши правоохоронців.

Департамент кіберполіції радить батькам та дітям при виявленні спроб шантажу зловмисниками – негайно повідомляти про такі факти до Департаменту кіберполіції (цілодобово), за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-13 (з 8:45 до 18:30 в робочі дні), а також адміністрації соціальної мережі, у якій було виявлено групу.

Нагадаємо, раніше психологічні аспекти та феномен явища «груп смерті» нам детально окреслювала експерт.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: