Звільнення керівника теруправління ДБР: що кажуть сторони?

28 травня Володимира Тимошка звільнено з посади директора Теруправління Держбюро розслідувань, розташованого у м. Полтава. Про це посадовець написав на власній сторінці у Facebook. 

Керівника Територіального управління ДБР у Полтаві звільнили з посади

При цьому Тимошко зазначив, що не бачить підстав для власного звільнення та вважає його незаконним.

— Директор ДБР повідомив мене, що 28 травня 2019 року я буду звільнений з посади на підставі «невідповідності займаній посаді та недостатньої професійності». Для мене виявилось відкриттям, що організація роботи «з нуля» — це непрофесійно, налагоджена робота — це непрофесійно, реалізації у кримінальних провадженнях з ознаками корупції — це непрофесійно, — пише Тимошко.

Окремо він підкреслив, що рішення про звільнення суперечить чинному законодавству.

— Не погоджено із заступниками Директора, ухвалено без подання конкурсної комісії, не має жодного, хоч трохи логічного, обґрунтування, окрім «Я так хочу» з боку Директора ДБР.
Наразі мені не відомо, чи існує наказ з мокрим підписом (декілька днів перебуваю на лікарняному). Після отримання відповідної офіційної інформації сформую належну правову позицію. Саме правову, адже я живу в правовій державі, де є Закон, відтак є права і є обов`язки, які кожен повинен виконувати, у тому числі і Директор ДБР, — додав Володимир Тимошко.

Зазначимо, Полтавське територіальне управління ДБР займається розслідуванням справ щодо діяльності військових та держслужбовців  на території Дніпропетровської, Полтавської, Сумської та Харківської областей. Чутки про зміни у правоохоронній  системі ходили доволі давно, проте досі вони не мали підтвердження. У ЗМІ вже опублікували тексти наказів, які оприлюднила співробітниця прес-служби ДБР Ірина Винокурова. Зокрема, очільник Держбюро розслідувань Роман Труба звільнив директора теруправління ДБР у Полтаві Володимира Тимошка, керівника другого управління організації досудових розслідувань Олександра Туру, керівника фінансового управління Дениса Луцика, керівника управління забезпечення діяльності Василя Титарчука.


Після хвилі обурення у соцмережах прес-служба ДБР та особисто Роман Труба надали коментарі щодо кадрових рішень.

— Державні органи не мають бути законсервованими, а кадрове оновлення — це звичайний процес. Відповідно до законодавства, троє керівників підрозділів центрального апарату та керівник одного з територіальних управлінь залишають роботу в Державному бюро розслідувань по закінченню випробувального терміну. Це не криза, не скандал, а звичайна ротація у новому правоохоронному органі, який змінюється, враховує помилки, відточує свій професіоналізм, набирає силу, — йдеться у повідомленні на сайті ДБР.

У той же час, голова конкурсної комісії ДБР Олександр Лємєнов (представник ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів»), коментуючи рішення Труби, зазначив, що «це продовження боротьби за владу в ДБР (чотири суб’єкти — Роман Труба, його заступники, зовнішня конкурсна комісія та парламентський комітет)». Також він підтвердив, що законну процедуру порушили.

— Це пряме порушення Закону «Про ДБР», адже звільнення з посади мало б відбутися за погодженням із заступниками (п. 9 ч. 1 ст. 12 + ч. 2 ст. 12) та за поданням зовнішньої конкурсної комісії (ст. 13). Всі звільнені легко поновляться через суд, адже ні одного, ні іншого не реалізовано, — пише Олександр Лємєнов.

Наостанок він повідомив, що у відомстві готують нові звільнення «неугодних».

— Готується ще ряд звільнень з посад, адже не у всіх керівників середньої ланки закінчуються випробувальні терміни. Джерела свідчать, що документи на підпис директору ДБР Роману Трубі готують начальник організаційно-аналітичного відділу Олександр Коваль та радник Сергій Король. По факту, Роман Михайлович «підм’яв» під себе всіх в. о. директорів територіальних управлінь та Київське ТУ. З протилежної сторони також є союзники, яких директор ДБР потроху «трощить». І якщо ця боротьба за владу не закінчиться, то існує лише один вихід — усіх трьох керівників «попросити на вихід» через зміну до Закону та новий конкурсний відбір, — зазначає він.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Труба Р.М. кинув виклик Президенту Зеленському і українцям
Директор Державного бюро розслідувань Труба Р.М. саботує роботу ввіреного йому органу, не виконує ухвал суду, приховує злочини, шкодить економіці держави і людям
https://proisvol.info/2019/06/08/truba-r-m-kinuv-viklik-prezidentu-zelenskomu-i-ukra%D1%97ncyam/

2019-06-08
Ігор
Відповіcти
0

У кожного своя правда)

2019-05-29
Валя
Відповіcти
0

Десь шось пішло не так.

2019-05-29
Світлана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: