Казначейство та ДФС даватимуть аграріям автоматичні грошові дотації

21 лютого Кабмін прийняв постанову, відповідно до якої українські аграрії зможуть отримувати автоматичні дотації від держави. Цей процес відбуватиметься автоматично. Його реалізовуватимуть органи Державної фіскальної служби та Казначейство.

Казначейство та ДФС даватимуть аграріям автоматичні грошові дотації

Казначейство та ДФС даватимуть аграріям автоматичні грошові дотації

Про це повідомляють у Мінагрополітики, яке очолює екс-нардеп від Полтавської області Тарас Кутовий.

– Рішення, яке сьогодні було прийняте на Кабміні, є важливим кроком для того, щоб агровиробники почали отримувати дотації. Дякую колегам з Мінфіну та Уряду за співпрацю та підтримку цього важливого документу», – сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, коментуючи рішення Кабінету Міністрів України.

За прийнятим порядком сільгоспвиробники подають заяву щодо включення до реєстру отримувачів бюджетних дотацій. На підставі реєстру та поданих документів про сплату ПДВ, Державна фіскальна служба формує список отримувачів бюджетних дотацій і передає список до казначейства. Після чого казначейство в автоматичному режимі щомісячно здійснює розподіл коштів.

– Мінагрополітики не впливає на механізм та черговість розподілу коштів. Цей процес відбувається автоматично та реалізується ДФС та Казначейством, – заявив Міністр.

Як повідомляли в «УНІАН», на початку лютого, Кабмін затвердив порядок щомісячного пропорційного розподілу 4 млрд грн дотацій на підтримку аграрного сектора в 2017 році, покликаний компенсувати збитки сільгоспвиробників від скасування спецрежиму оподаткування ПДВ. Кошти будуть надаватися сільгоспвиробникам, які займаються, насамперед, тваринництвом, вирощуванням винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрових буряків. При цьому на підтримку птахівництва буде направлено не більше 50% від загальної суми. Всього в поточному році на підтримку аграрної галузі уряд передбачив 5,5 млрд грн, що в 20 разів більше, ніж роком раніше, і становить 1% від валового виробництва сільгосппродукції. Дана норма про виділення 1% від аграрного ВВП закріплена у Бюджетному кодексі на 2017-2021 роки. За прогнозами голови Мінагропроду Тараса Кутового, наступного року сума держпідтримки становитиме більше 6 млрд грн.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: