Кадетський корпус передали у державну власність за рішенням Кабміну

Трибуна
2019-07-24

24 липня, на засіданні Кабінету Міністрів, Полтавський кадетський корпус передали на баланс Державної судової адміністрації.

Фото: SavePoltava

Під час засідання Кабмін прийняв рішення «Про погодження передачі будівлі у м. Полтаві в державну власність з віднесенням її до сфери управління Державної судової адміністрації» (пункт 5.16 порядку денного).

– На сесії Полтавської міської ради 19 жовтня 2018 року ми дали дозвіл на передачу будівлі. Це погодили Міністерство культури, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство юстиції. Тепер Кадетський корпус — власність держави. На наступній сесії Полтавської міської ради наше завдання закріпити рішення Кабінету Міністрів про передачу, – заявив депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

– Зараз технічно процедура виглядає так: має відбутися найближча сесія Полтавської міської ради, на якій депутати голосують за делегатів від Полтави у робочу групу. Після цього голова Державної судової адміністрації України формує проектну групу, яка опікується всіма питаннями, пов’язаними з Кадетським корпусом. У склад групи повинні входити мінімум 3-4 людей з Полтави” –  зазначає  голова ГО «SavePoltava» Віктор Трофименко.

– Передбачається, що будь-які роботи на пам’ятці мають проводитися тільки за погодженням з Міністерством культури України. Фасад та вигляд будівлі буде повністю автентичний. Наше першочергове завдання — відремонтувати дах. Під час перемовин ми досягли, щоб частина Кадетського корпусу, обов’язково з окремим входом, могла бути здана місту в оренду. Це буде у вигляді певного громадського простору, куди зможуть потрапляти туристи і всі охочі, – додає Трофименко.

Нагадаємо, минулого року депутат Юліан Матвійчук звернувся до Мін’юсту  щодо можливості  розмістити в будівлі Кадетського Окружний суд.  У травні 2018-го ДСА України погодилася взяти на баланс будівлю. Було також озвучено план відремонтувати будівлю та здати її в експлуатацію у 2020 році.

Олена Мушинська

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: