Кабмін створив координаційну раду для боротьби із деградацією земель

Для боротьби із опустеленням та деградацією земель Кабмін створив раду, яка координуватиме державну політику у напрямку охорони та сталого розвитку земельних ресурсів.

Кабмін створив координаційну раду для боротьби із деградацією земель

Кабмін створив координаційну раду для боротьби із деградацією земель

Про це повідомляє прес-служба Мінекології.

– Уряд створив раду, яка координуватиме діяльність з формування і реалізації державної політики щодо сталого використання та охорони земель, боротьби з деградацією земель, опустелюванням та пом’якшення наслідків посухи, – сказав Остап Семерак, міністр Міністр екології та природних ресурсів України.

Згідно з Постановою Кабміну від 18 січня № 20, координаційна рада створена на період до 2021 року.

В Україні проблеми деградації земель стоять дуже гостро. За попередніми підрахунками фахівців, водною та вітровою ерозією уражені близько 57 відсотків території країни, понад 12 відсотків земель страждають від підтоплення.

За різними критеріями забрудненими є близько 20 відсотків українських земель. Щороку фіксується майже 23 тисячі випадків зсувів. Внаслідок абразії руйнується до 60 відсотків узбережжя Азовського і Чорного морів та 41 відсоток берегової лінії дніпровських водосховищ. Понад 150 тисяч гектарів земель порушені внаслідок гірничодобувної та інших видів діяльності. Кількість підземних і поверхневих карстопроявів становить близько 27 тисяч.

Про дану ініціативу відгукнулися й полтавські екологічні активісти, оскільки до координаційної ради включено представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, наукових академій, неурядових організацій, народних депутатів України.

Пашковська

Юлія Пашковська

Лідер громадської організації «Еколтава» Юлія Пашковська вважає, що це правильна ініціатива уряду, оскільки проблема деградації земельних ресурсів на сьогодні стоїть гостро, і потребує вирішення

– Я вважаю, що це гарна ініціатива, особливо якщо буде не тільки обговорення відбуватися, а і конкретні подальші дії – закони, проекти, інформаційні кампанії, конкретні рішення на місцях. Проблема грунтів в Україні вже давно стоїть дуже гостро, про це завжди говорять і науковці, і громадські організації. Мені здається, ми вже за це розплачуємось нашим здоров’ям. Побачимо, як ця ініціатива працюватиме на місцях, – коментує Юлія Пашковська.

Крім того, Остап Семерак зазначив, що потрібно буде створити всі передумови для недопущення такого розвитку подій. Сподіваюся, що Координаційна рада зможе посилити координацію діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, залучаючи до участі у своїй роботі представників місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також незалежних експертів.

Він зазначив, що Координаційна рада відповідно до покладених на неї завдань також буде аналізувати виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 р. № 271, та інших планів та програм у цій сфері.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: