Кабмін планує збільшити вартість навчання у ВНЗ

3

Підвищення вартості торкнеться тих, хто отримує ступінь магістра. При цьому для студентів вечірньої, заочної та дистанційної форм навчання подешевшає.

Кабмін планує збільшити вартість навчання у ВНЗ

Кабмін планує збільшити вартість навчання у ВНЗ

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

З наступного року вартість контракту на навчання в українських ВУЗах може скласти 23,4 тисячі гривень.

У Міністерстві освіти хочуть змінити принцип визначення вартості навчання у ВНЗ на контрактній формі навчання. Відповідний проект постанови опублікований для громадського обговорення на сайті відомства.
Документ пропонує змінити так звану «індикативну собівартість»* для різних форм навчання.
Згідно з документом, індикативна собівартість буде визначатися як 60% у 2020 році, 70% у 2021 році, 80% із 2022 року.
Індикативну собівартість пропонується зменшити для вечірньої форми отримання освіти на 25%, для заочної та дистанційної форм — на 50%, і збільшити на 30% для освітнього ступеня магістра.
Нововведення торкнеться таких спеціальностей: культура і мистецтво, гуманітарні науки, соціальні та поведінкові науки, журналістика, управління й адміністрування, право, архітектура та будівництво, ветеринарна медицина, охорона здоров’я, сфера обслуговування, громадське управління й адміністрування, міжнародні відносини.
*Індикативна ціна — це різновид фіксованих цін, що встановлюються державними органами влади на основі дійсних цін, які склалися на даний товар на ринку.
23 марта 2019
22 марта 2019
21 марта 2019