Історії українських політв’язнів (частина І)

Багато розголосу та обговорень викликало нещодавне повернення Надії Савченко з російського полону. Про це говорять всі – люди радіють та діляться новиною з іншими. Проте за цією подією мало хто згадав про тих, хто ще й досі залишається у полоні. Про тих, хто також бажає повернення до рідної країни.

Станіслав Клих

«Трибуна» вирішила розповісти про кожного з них. Тож, історії полонених – далі.

Олександр Костенко

Станіслав Клих

Вік: 29 років

Звинувачення: звинувачується в умисному заподіянні легкої шкоди здоров’ю та незаконному зберіганні вогнепальної зброї

Рішення суду: визнаний винним та засуджений до 3 років 11 місяців колонії загального режиму

Історія 29-річного Олександра Костенка розпочинається з 2014 року. Чоловік брав участь у Євромайдані, а після окупації Криму вирішив залишитися в Україні. Згодом, коли він у 2014 році повернувся до півострова, його звинуватили у тому, що він кинув камінь у прапорщика спецпідрозділу «Беркут» Полієнко.

5 лютого 2015 року чоловіка затримали біля під’їзду власного будинку. Сам чоловік про це писав так:

«У період з 05.02.2015 по 06.02.2015 співробітники ФСБ Тішенін Андрій, Шамбазов Артур та інші незаконно позбавили мене свободи, помістивши мене в підвал невідомого мені приміщення, де протягом усього часу завдавали мені тілесних побоїв і катували. У результаті яких я маю множинні тілесні ушкодження та перелом зі зміщенням лівого ліктьового суглобу».

Його звинуватили у тому, що він 18 лютого 2014 року в Києві ―будучи обізнаним про масові заворушення у м. Києві, спрямовані на незаконне повалення конституційного ладу» (так окупаційна влада називає протестний рух ―Євромайдан) ―прицільно кинув камінь‖ в міліціонера через ―почуття ідеологічної ненависті та ворожнечі до співробітників органів внутрішніх справ.

Спочатку Олександра Костенка засудили на 4 роки і 2 місяці, але згодом термін скоротили на три місяці – до 3 років і 11 місяців. Наразі чоловік утримується в колонії в Кірово-Чепіцьку.

Станіслав Клих

Станіслав Клих

Вік: 41 рік

Звинувачення: звинувачений в убивствах, замахах на вбивство та бандитизмі

Рішення суду: визнаний винним та засуджений до 20 років колонії

У серпні 2014 року Станіслав Клих вирушив до міста Орел, щоб зустрітися зі своєю дівчиною Вікторією. Клих мав повернутися додому 11 серпня того ж року, але в той день його родичам подзвонили і повідомили, що він затриманий і перебуває в Орловському СІЗО.

Звинуватили його в участі у війні в Чечні (Росія).

«Після арешту 08.08 2014 до мене були застосовані дії з метою змусити мене надати свідчення, до мене були застосовані незаконні методи дізнання і слідства, виражені в нанесенні мені побоїв і каліцтв, в т.ч. за допомогою наручників і електричного струму, тривалого стояння навколішки, внаслідок чого на зап’ястках рук, колінах, гомілковостопній частині ніг є численні шрами», -написав у заяві Станіслав Клих.

На думку СК РФ, «у грудні 1994 року, перебуваючи на території України, Карпюк, Музичко й інші особи взяли активну участь в організації стійких збройних груп, які складалися з найбільш радикально налаштованих членів «УНА-УНСО», для їх наступної участі в збройному конфлікті на території Росії на стороні самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія».

У столиці Чечні Грозному колегія присяжних визнала Станіслава Клиха винним в злочинах під час Чеченської війни.

Станіслава Клиха засудили на 20 років колонії.

Геннадій Афанасьєв

Станіслав Клих

Вік: 25 років

Звинувачення: тероризм, незаконне придбання та зберігання вибухівки

Рішення суду: визнаний винним та засуджений до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму

Наприкінці травня 2014 року на сайті ФСБ з’явилася інформація про те, що він разом з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та Олексієм Чірнієм був членом диверсійно-терористичної групи «Правого сектора» і готував низку терактів на території Криму.

Після тортур Афанасьєв пішов на співпрацю зі слідством і зізнався в усіх інкримінованих їм злочинах.

– Коли напередодні суду Афанасьєва доставили в Ростов-на-Дону, до нього в камеру прийшов оперативник, в якому Геннадій впізнав одного зі співробітників ФСБ, – розповів в одному з інтерв’ю адвокат Олександр Попков. – Він пригрозив: «поведеш себе «неправильно «, твоя мати може випадково потрапити в аварію, а ти поїдеш мотати строк на Північний полюс до білих ведмедів».

Перед референдумом в Криму брав участь в записі відеороликів на підтримку проукраїнських рухів. Особисто читав вірш Василя Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?».

24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московським міським судом визнаний винним в тероризмі і засуджений до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

За версією слідства Генадій Афанасьєв входив в кримську групу Сенцова, створену в квітні 2014 року по вказівці «Правого сектора». Геннадій, за версією слідчих, був причетний до підпалу 14 квітня 2014 року будівлі «Російської громади Крима» та 18 квітня місцевого відділення «Єдиної Росії». Його також звинувачують в підготовці підриву пам’ятника Леніну на Вокзальній площі Сімферополя і меморіалу Вічного вогню.

Олександр Кольченко

Станіслав Клих

Вік: 26 років

Звинувачення: обвинувачений у підготовці терактів і створенні терористичної організації в Криму

Рішення суду: визнаний винним та засуджений на 10 років позбавлення волі

16 травня 2014 року Олександр Кольченко заарештований у Сімферополі за звинуваченням у підпалі офісів «Єдиної Росії» і «Російської общини Криму» та підготовці вибуху біля меморіалу Вічного вогню. 23 травня вивезений до Москви.

Окрім цього, Кольченка звинувачують у належності до організації «Правий сектор», а також у змові з Олегом Сенцовим, Геннадієм Афанасьєвим і Олексієм Чернієм з метою скоєння терористичних актів.

Олександр Кольченко не йшов на співпрацю зі слідством і заперечував власну провину.

Захист Кольченка наполягає, що він є українським громадянином, але сімферопольський суд заперечив це, мотивуючи тим, що Кольченко не встиг вчасно відмовитися від російського громадянства. Через це йому забороняють зустрітися з українським консулом. Тим не менш у відповіді на запит депутата Олександра Бригинця Генеральна прокуратура Російської Федерації визнала Кольченка разом з іншими арештантами громадянами України.

25 серпня о 14:30 за київським часом у Ростові-на-Дону суддею Сергієм Михайлюком Олександра Кольченка було засуджено до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Після оголошення вироку і запитання судді, чи зрозуміла обвинуваченим його суть, українець заспівав національний гімн.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Очень качественно получилось, но мне кажется это не все задержанные. Жду продолжения!

2016-05-31
Енотик
Відповіcти
0

Как думаете- сколько еще ждать их возвращения?

2016-05-31
Джордж
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: