Істерія навколо матчу «Полтава» – «Шахтар», або поле на «Локомотиві», яке має більше зелених ділянок, ніж в Одесі

Трибуна
2017-04-05

5 квітня відбудеться довгоочікуваний матч чвертьфіналу Кубка України між ФК «Полтава» та донецьким клубом «Шахтар». Незважаючи на те що рівень цих двох команд доволі різний – середняк Першої ліги й один із лідерів Прем’єр-ліги, – полтавська публіка з нетерпінням чекає на цей матч. Але вже стало традицією, що донецька команда намагається влаштувати гру нервів напередодні матчів, причому це не залежить від того, грають вони проти свого запеклого суперника «Динамо» чи проти першолігової «Полтави».

Істерія навколо матчу «Полтава» - «Шахтар», або поле на «Локомотиві», яке має більше зелених ділянок, ніж в Одесі

Істерія навколо матчу «Полтава» – «Шахтар», або поле на «Локомотиві», яке має більше зелених ділянок, ніж в Одесі

Якщо скасування гри 30 листопада 2016 року ще можна назвати логічним (врятувати від морозу газон було практично нереально, і це провина не лише приймаючої сторони, а й керуючих органів, які відповідають за організацію змагань, до того ж у Першій лізі підігрів газону є необов’язковим), то теперішня вимога перенести гру є більш ніж абсурдною.

Ще в неділю різні інтернет-видання почали нагнітати ситуацію довкола чвертьфінального поєдинку, мовляв, поле непридатне для проведення гри. Цю хвилю активно підхопив донецький колектив, керманич якого після гри із «Зорею» сказав, що його непокоїть стан газону в Полтаві й команді треба задуматися про перенесення гри на арену із придатним газоном.

Так, я погоджуюся, що проблеми із полем на «Локомотиві» є, цього ніхто не заперечує. Деякі ділянки газону залишилися без зеленого покриву (ймовірніше за все, трава вимерзла). Але давайте подивимося на стан поля, скажімо, в Одесі, де майже весь газон знаходиться у неприйнятному стані. Але матчі Прем’єр-ліги там проводяться, ніхто не кричить про перенесення гри на інші арени.

Керманич тренерського штабу ФК «Шахтар» Пауло Фонсека висунув пропозицію провести матч на стадіоні «Ворскла». Звичайно, донеччани звикли жити останні три роки як переїжджі свахи, які ніде місця собі не нагріють, бо скрізь їх чомусь не люблять. Тепер, виходить, й іншим клубам потрібно жити за таким принципом? У «Полтави» є своя арена, на якій, я більш ніж упевнений, завтра буде аншлаг. І чому клуб Першої ліги, який не володіє великими статками, повинен підшукувати краще поле – я не розумію, адже великої катастрофи з газоном, на кшталт одеської, там немає. Та й оренда іншого стадіону – це не така легка справа, в першу чергу в плані фінансів.

Жодним чином не подумайте, що я схильний вважати, ніби якість поля не є важливою. Газон є невід’ємною частиною видовищної та технічної гри. Але оскільки прецедент гри на так званому «убитому» полі був допущений у Прем’єр-лізі, то буде, як мінімум, нелогічним і безглуздим перенесення гри зі стадіону, що має краще покриття. Я дуже сподіваюся, що матч відбудеться саме на «Локомотиві», а це нагнітання не вплине на гру полтавських «містян», які повинні завтра показати щонайменше гідну.

Текст: Богдан Проскуров

Колаж: Рузанна Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: