Трибуна

Незалежна преса Полтави
+1

Революція на календарі. Інститут нацпам’яті презентував постери з вояками УНР

інфографіка 

Спеціально до ювілею революційних подій столітньої давнини українцям презентувано тематичний календар «Українська революція 1917-1921 років. Військові підрозділи».

Візуалізацію створено спільно Інститутом національної пам’яті, режисером, автором фільму «Українська революція» Іваном Канівцем, військово-історичним клубом «Повстанець».

Революція на календарі. Інститут нацпам’яті презентував постери з вояками УНР

Революція на календарі. Інститут нацпам’яті презентував постери з вояками УНР

Про це повідомляють в Інституті національної пам’яті.

 – У березні 1917 року розпочалася Українська революція – один із найбільш важливих і складних періодів буття українського народу у XX столітті. Ця доба стала вершиною в розвитку національно-визвольного руху, відродження української нації та створення власної державності. Водночас вона містить багато малознаних сторінок. Серед них – історія українських збройних формувань, їх тогочасної боротьби з окупантами. Тож УІНП, щоб привернути увагу до маловідомих подій і фактів, підтримав створення календаря з образами українських військових часів УНР, , – говорить керівник наукового управління УІНП, історик Ярослав Файзулін.

До календаря «Українська революція 1917-1921 років. Військові підрозділи» увійшли оригінальні світлини часів Української революції 1917-1921 років та фотореконструкції одностроїв українських військових підрозділів цього періоду. На звороті сторінок – детальна розповідь про представлені військові формування.

Календар 2

Українська революція 1917 – 1921 – події, які стали можливими внаслідок розпаду Російської імперії, складовою частиною якої були українські землі. Вже 4 березня 1917 року в Києві було створено Українську Центральну Раду, яку очолив відомий історик Михайло Грушевський. До УЦР ввійшли проукраїнські громадські та політичні діячі, які взялися за розбудову суспільних та державних інститутів.

Паралельним курсом відбувалося формування українського війська.

Спочатку УЦР проголошувала автономію України в складі майбутньої демократичної Росії, однак подальші події змусили керівників Ради прийняти рішення про утворення Української Народної Республіки, яка згодом проголосила незалежність. Це була перша Українська держава у новітній історії.

календар 3

Подальша агресія російських більшовиків, які захопили владу в Петербурзі призвела до захоплення українських територій. І хоч війська УНР та Західної України не раз проганяли окупантів із території України, та все ж криваві війни закінчилися на користь більшовицьких військ, які приєднали Україну до складу СРСР в 1922 році.

Але як би там не було – події 1917-1921 років тепер вважаються українською революцією і відзначатиметься на державному рівні, як національне свято.

Події революції охопили і Полтавщину. На території сучасної області відбувалися ключові бої українських військ та більшовиків, а сам головний отаман УНР Симон Петлюра народився у Полтаві.

Написати коментар

ПоказатиСховати 1 Коментар

Останнi новини:

незнайомцы
27 Лютий 2017
Дитячий психолог Вікторія Сідненко та тренер з дитячої безпеки Анна Ганжа розповіли, які правила у спілкуванні з незнайомими людьми на…
Sequence_01_Still001
27 Лютий 2017
27 лютого у православних християн розпочинається Великий піст, який триватиме 48 днів, до 16 квітня. Чи дотримаються посту полтавці дивіться…
Микола Гуцаленко
27 Лютий 2017
Троє бійців ЗСУ загинуло,  більше трьох десятків поранено – втрати серед українських військових за останній тиждень лютого. Троє українських захисників…
Screenshot_61
27 Лютий 2017
З 1 лютого 2017 року у Полтаві проводиться дослідження мобільності населення для вдосконалення транспортної системи і забезпечення комфортних пересувань полтавців…