Трибуна

Незалежна преса Полтави
+15°

Грандіозна декомунізація: скільки топонімів змінили назви у 2016 році

інфографіка 

Інститут національної пам’яті опублікував інформацію про те, скільки назв вулиць, міст і сіл змінила декомунізація минулого року. Також «декомунізатори» повідомили про кількість демонтованих пам’ятників Леніну та вказали кількість перейменувань на Полтавщині.

Інститут нацпам’яті повідомив, скільки вулиць декомунізували в 2016 році

Інститут нацпам’яті повідомив, скільки вулиць декомунізували в 2016 році

 – Люди обрали нові назви для 51493 вулиць та 987 міст і сіл, демонтовано 1320 “ленінів” та ще 1069 тоталітарних ідолів Український інститут національної пам’яті оприлюднив результати реформи декомунізації станом на грудень 2016 року, – йдеться в повідомленні.

На виконання декомунізаційних законів, після громадських обговорень, рішеннями місцевої влади і парламенту затверджувалися нові назви для вулиць та населених пунктів, в яких немає пропаганди комунізму й нацизму.

 – 2016-й став роком декомунізації в Україні. За період дії Закону Україна зробила більше в подоланні спадщини тоталітарного минулого, ніж за весь час незалежності. Зміни,  які легко побачити на мапі країни чи окремого населеного пункту, незворотні, вони – необхідний елемент нашої інтеграції до демократичної Європи, — говорить Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У повідомленні вказано, що декомунізація на Полтавщині перейменувала 3815 топонімів, а також демонтовала 312 пам’ятників, з яких  174 – Леніну.

Володимир В'ятрович (фото — radiosvoboda.org)

Володимир В’ятрович (фото — radiosvoboda.org)

Реформа не лише повернула історичні назви багатьом вулицям, містам та селам по всій Україні, але й залучила до масштабного громадського обговорення українське суспільство.

 – Але декомунізація не завершилася, – пояснює Володимир В’ятрович, —  не лише тому, що залишилися в публічному просторі пам’ятники вождям тоталітарного режиму навіть у столиці й де-не-де ще тривають обговорення щодо нових назв. Найважливіше – повинна продовжуватися робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців. І цю роботу Український інститут національної пам’яті продовжуватиме наступного року.

Нагадаємо, що внаслідок перейменування у Полтаві з’явилися вулиці Романа Шухевича, Євгена Коновальця, Симона Петлюри, Івана Мазепи, Миколи Лемика – тих історичних діячів, імена яких в радянський час були заборонені через толерування у владі та суспільстві антиукраїнської пропаганди.

3 (10)

21 травня 2015 року вступили у дію декомунізаційні закони. Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни практично позбавилася тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності повністю відкрито.

Написати коментар

Останнi новини:

11-e1480691578873-750x376
27 Квітень 2017
«Пацієнти» так званого реабілітаційного центру, який 26 квітня викрили правоохоронці у Полтаві, поділились «методиками лікування», які до них застосовували. Стверджують…
WP_20170427_12_34_16_Pro[1]
27 Квітень 2017
Полтавським журналістам розказали, чому Верховна Рада не ратифікувала Стамбульську конвенцію про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству. Стамбульська конвенція…
Агро
27 Квітень 2017
Як пише Український клуб аграрного бізнесу, сальдо зовнішньої торгівлі України аграрною продукцією за перший квартал 2017 року порівняно з аналогічним…
АТО
27 Квітень 2017
Працівники прокуратури Полтавської області затвердили та направили до суду 3 обвинувальні акти за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь…