Трибуна

Незалежна преса Полтави
+23°

Грандіозна декомунізація: скільки топонімів змінили назви у 2016 році

інфографіка 

Інститут національної пам’яті опублікував інформацію про те, скільки назв вулиць, міст і сіл змінила декомунізація минулого року. Також «декомунізатори» повідомили про кількість демонтованих пам’ятників Леніну та вказали кількість перейменувань на Полтавщині.

Інститут нацпам’яті повідомив, скільки вулиць декомунізували в 2016 році

Інститут нацпам’яті повідомив, скільки вулиць декомунізували в 2016 році

 – Люди обрали нові назви для 51493 вулиць та 987 міст і сіл, демонтовано 1320 “ленінів” та ще 1069 тоталітарних ідолів Український інститут національної пам’яті оприлюднив результати реформи декомунізації станом на грудень 2016 року, – йдеться в повідомленні.

На виконання декомунізаційних законів, після громадських обговорень, рішеннями місцевої влади і парламенту затверджувалися нові назви для вулиць та населених пунктів, в яких немає пропаганди комунізму й нацизму.

 – 2016-й став роком декомунізації в Україні. За період дії Закону Україна зробила більше в подоланні спадщини тоталітарного минулого, ніж за весь час незалежності. Зміни,  які легко побачити на мапі країни чи окремого населеного пункту, незворотні, вони – необхідний елемент нашої інтеграції до демократичної Європи, — говорить Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У повідомленні вказано, що декомунізація на Полтавщині перейменувала 3815 топонімів, а також демонтовала 312 пам’ятників, з яких  174 – Леніну.

Володимир В'ятрович (фото — radiosvoboda.org)

Володимир В’ятрович (фото — radiosvoboda.org)

Реформа не лише повернула історичні назви багатьом вулицям, містам та селам по всій Україні, але й залучила до масштабного громадського обговорення українське суспільство.

 – Але декомунізація не завершилася, – пояснює Володимир В’ятрович, —  не лише тому, що залишилися в публічному просторі пам’ятники вождям тоталітарного режиму навіть у столиці й де-не-де ще тривають обговорення щодо нових назв. Найважливіше – повинна продовжуватися робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців. І цю роботу Український інститут національної пам’яті продовжуватиме наступного року.

Нагадаємо, що внаслідок перейменування у Полтаві з’явилися вулиці Романа Шухевича, Євгена Коновальця, Симона Петлюри, Івана Мазепи, Миколи Лемика – тих історичних діячів, імена яких в радянський час були заборонені через толерування у владі та суспільстві антиукраїнської пропаганди.

3 (10)

21 травня 2015 року вступили у дію декомунізаційні закони. Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни практично позбавилася тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності повністю відкрито.

Написати коментар

Останнi новини:

23 Червень 2017
Протестують проти того, що перукарні, у якій працюють, вимкнули електроенергію. Хоча, за словами жінок, жодних боргів перед енергетиками заклад не…
photo_2017-06-23_18-48-52
23 Червень 2017
23 червня о 18 годині полтавці зібралися біля будівлі колишнього кінотеатру Котляревського. Вони вимагають  припинити будівельні роботи,  які там ведуться…
діа
23 Червень 2017
НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 22 червня 2017 року №394-рш про відкликання банківської ліцензії та…
Грушевський
23 Червень 2017
23 червня 1917 Українська Центральна Рада опублікувала Перший Універсал. Цей документ сказав, що Україна має бути вільною, а її політичний…