Інспектор ДАБІ про забудову біля кінотеатру Котляревського: «Будівельні роботи мають бути припинені. На це є відповідний припис»

13 квітня 2017 року інспектор ДАБІ Валентин Діденко підтвердив, що будівництво, яке триває біля приміщення колишнього кінотеатру Котляревського (вул. Соборності, 31) є незаконним. Незабаром відповідні матеріали стосовно цього будуть передані до правоохоронних органів.

– Ми маємо направлення на виконання умов припису, який був винесений посадовими особами ДАБІ товариству «СТАР НАЙТ» щодо припинення виконання будівельних робіт на об’єкті по вулиці Соборності, 31. На момент нашого сьогоднішнього прибуття на місці працювали робітники, які продовжували виконувати будівельні роботи. Ми попрохали адміністратора кафе, аби представник товариства був присутній на заходах архітектурно-будівельного контролю. Але вони не з’явилися на місці, – говорить інспектор ДАБІ Валентин Діденко.

IMG_3220В’ячеслав Кущинський говорить, що тепер «Штаб Супротиву» буде боротися із незаконними забудовами в правовому полі. Себто, викликати інспекторів ДАБІ, складати відповідні приписи, передавати інформацію поліції:

– Ми кожного разу будемо викликати поліцію, аби вона фіксувала здійснення адміністративного правопорушення. Продовження будівельних робіт, за умови, коли є рішення про їх незаконність – це адміністративне правопорушення, – вважає юрист В’ячеслав Кущинський, представник «Штабу Супротиву».

За словами інспектора ДАБІ, представники ТОВ «СТАР НАЙТ» мають дозвіл встановлювати тут тимчасові споруди.

– Але те, що зараз відбувається тут, є повноцінним будівництвом, а не встановленням тимчасової споруди. Це порушення будівельно-архітектурних норм, – говорить інспектор.

Громадський активіст Ігор Кіянчук говорить, що будь-яке ведення будівельних робіт, які пов’язані з встановленням тимчасових споруд, зміною фасаду та оздоблення пам’ятки архітектури державного значення є незаконними без погодження з міністерством культури.

IMG_3222

Інспектор ДАБІ зауважив, що відповідного погодження від Мінкульту немає.

ДАБІ не має повноважень розшукувати представників ТОВ «СТАР НАЙТ», але установа може звертатися до поліції, з відповідними матеріалами, які фіксують порушення приписів та законів.

IMG_3246

Як пояснили у інспекції, це будівництво може зупинитися приписом Державної архітектурно-будівельної інспекції. Цей припис вже видано забудовникам, але він не виконується. В такому разі інформація буде донесене до правоохоронних органів які мають знайти забудовника, повідомити його про відкриття справи, і передати її до судових органів влади.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: