Інформація щодо випадку АЧС у Полтавській області

Відповідно до оперативної інформації головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області 21.08.2016 у домогосподарстві громадянина, який проживає в с. Литвяки Лубенського району Полтавської області, зареєстровано захворювання та загибель свиней.

svini

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 23.08.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 005530 п.м./16 від 23.08.2016).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лубенській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

За попередньою інформацією, в домогосподарствах населення с. Литвяки утримується близько 100 голів свиней.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

За даними з відкритих джерел, крім зазначеного випадку, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 39 спалахів АЧС, зокрема, в Одеській області – 15, у Миколаївській – 5, у Сумській – 4, Полтавській, Кіровоградській і Рівненській – по 3, у Чернігівській – 2, в Житомирській, Хмельницькій, Черкаській і Чернівецькій – по одній.

У 2015 році в Україні зафіксовано 40 випадків АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів’я хворих свиней гине. Вірус знищується лише шляхом нагрівання до високих температур.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: