Інфографіка: скільки отримає на руки працівник після вирахування всіх податків

Підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн не означає, що саме таку суму працівник отримуватиме на руки або, як то кажуть, «чистими». Від вказаної суми потрібно буде відняти суму всіх подактів – податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Про це повідомляє видання «Слово і діло».

Інфографіка: скільки отримає на руки працівник після вирахування всіх податків

Інфографіка: скільки отримає на руки працівник після вирахування всіх податків

Податок на доходи фізичних осіб становить 18% або 576 грн від суми мінімальної зарплати, військовий збір – це ще додаткових 1,5% або 48 грн. Від суми 3,2 тис. грн віднімаються 624 грн податків, які сплачує працівник. У підсумку на руки ми отримуємо 2576 грн.

Не варто забувати, що роботодавець додатково сплачує єдиний соціальний внесок у розмірі 22% або 704 грн. Ця сума не вираховується із зарплати працівника.

Якщо особа працює на половину ставки, то всі суми податків також зменшуються вдвічі, а зарплата, що видається на руки, становить 1288 грн.

Нагадаємо, що 6 грудня 2016 року Верховна рада підтримала законопроект, яким підвищується мінімальна заробітна плата та страхові виплати. Кабінет міністрів планує з 1 січня 2017 року підвищити мінімальну зарплату до суми 3 200 гривень.

Варто також зауважити, що фізичні особи-підприємці, за винятком тих, які перебувають на єдиному податку 1 групи, з 2017 року будуть зобов’язані платити ЄСВ в тому числі за місяці, в яких вони не отримали доходу.

Зросте також і розмір мінімального страхового внесоку за найманого працівника. Вже із 1 січня він дорівнюватиме 704 грн. У свою чергу, загальне податкове навантаження на одного працівника з трудовою книжкою складе 1 184 гривень на місяць.

Фізичні-особи підприємці третьої групи платників, які платять єдиний податок цього збільшення не відчують. Адже їх розмір податку визначається в залежності від отриманого доходу – 5% від виручки.

Також варто зауважити, що єдиний податок для платників 1 групи становить 10% від мінімальної заробітної плати (тобто збільшиться до 320 грн), 2 групи – 20% (зросте до 640 грн).

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: